RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » У штабі Зеленського відповіли на запитання Джемілєва щодо Криму

У штабі Зеленського відповіли на запитання Джемілєва щодо Криму

Команда кандидата в Президенти України Володимира Зеленського відповіла на відкрите звернення лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва щодо долі анексованого Росією Криму.

Про це повідомили у прес-службі Зеленського, пише "Укрінформ".



"Крим, безумовно, є окупованою територією України. Як відомо та визнано у всьому цивілізованому світі, ця окупація відбувалась в абсолютно протизаконний та насильницький спосіб. Так званий референдум не може вважатися актом, який свідчить про вільне волевиявлення мешканців АРК, адже він відбувався під дулами російських автоматів та без участі значної кількості громадян кримськотатарського, українського, навіть російського та іншого етнічного походження", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, зважаючи на ці фактори, "Крим був, залишається та буде частиною України, яка має повернутися до її складу з компенсацією з боку Росії за завдані окупацією збитки, з урахуванням відшкодування постраждалим та родинам загиблих від російських репресій".

"Ми не готові віддавати, дарувати, здавати в оренду або у використання суверенні території України та її громадян – це не може бути предметом переговорів та домовленостей! Позиція є непохитною та безкомпромісною. Ніякі домовленості щодо деескалації на Донбасі не можуть відбутись за рахунок Криму та українських громадян, які вимушені були залишитись у тимчасово окупованій АРК", - наголосили у прес-службі Зеленського.

Там також стверджують, що взагалі питання незалежності, суверенності та територіальної цілісності України не можуть бути предметом будь-яких міжнародних переговорів або домовленостей. "Тобто розмов про розмін Криму на мир у Донбасі бути не може ні за яких обставин. Так само, як не може бути предметом переговорів сепаратизація окремих районів чи регіонів України. Більше того, як ми неодноразово підкреслювали, якби Крим та окремі райони Донецької та Луганської областей залишились у складі вільної та незалежної України, вони б вже зараз мали більше свобод та повноважень, ніж будь-коли будуть мати під владою РФ", - йдеться у повідомленні.

У прес-службі Зеленського також наголошують, що військове рішення конфлікту з Росією є неприйнятним, як з точки зору національних інтересів України, так і з точки зору наших західних союзників. "І це означає, що говорити з владою РФ нашим офіційним представникам прийдеться. Але це має відбуватись за участю західних партнерів України, і за жодних обставин – не на окупованих територіях нашої держави", - зазначається у повідомленні.

У Зеленського також заявляють, що "ми маємо підтримувати контакти з нашими громадянами, які зараз страждають під окупаційною владою. Але ці контакти мають носити виключно культурно-інформаційний та гуманітарний характер. З урахуванням того, що зараз робить РФ на Донбасі та у Криму, питання про зняття економічної блокади тимчасово окупованих територій розглядатися не може".

"Отже, ми не розділяємо та не будемо розділяти та розглядати окремо питання Донбасу, Криму, чи Азовського моря. Але історія та жертви кримськотатарського народу під час сталінських, а зараз і путінських репресій та їхній внесок у становлення та розвиток незалежної України є беззаперечними підставами запропонувати для кримських татар окрему перспективу національного розвитку та ролі після звільнення Криму. Ми вважаємо, що ця роль та перспектива не має спиратись на пусті політичні обіцянки. Ми переконані, що кримськотатарський народ має отримати конкретний план підтримки та гарантії з боку держави та її західних партнерів. Ми впевнені, що кримські татари будуть мати чітку перспективу вільного життя разом з незалежною Україною", - наголосили у прес-службі Зеленського.

Як повідомлялося, лідер кримських татар Мустафа Джемілєв звернувся до кандидата на посаду Президента Володимира Зеленського і поставив йому п'ять запитань про окупований Крим. Зокоема, лідер кримських татар запитав наступне:

1. Чи вважаєте ви, як стверджує російська сторона, що Крим став частиною Російської Федерації в результаті вільного, демократичного волевиявлення жителів Криму? Чи ви все ж вважаєте її окупованою територією, яку беззастережно слід повернути до складу України?

2. Ви говорили, що ви докладете всіх можливих зусиль для налагодження добросусідських відносин з Російською Федерацією, для встановлення миру. Оскільки не ми нападали на Російську Федерацію, не ми окупували частину її території, не ми нав'язували Росії, яким шляхом їй іти, то хотів би знати, які поступки ви маєте на увазі для того, щоб встановити так званий мир з Російською Федерацією? Чи включають ці поступки, наприклад, визнання законності анексії Криму, визнання так званих республік Донецька і Луганська, нехай навіть у складі України?

3. Чи погодитеся ви на зустріч з Путіним, якщо він запропонує провести цю зустріч на території анексованого Криму?

4. Деякі кандидати в Президенти під час першого туру виборчої кампанії говорили, що для встановлення хороших відносин з Росією вони знімуть блокаду з Криму. Якщо ви станете Президентом, теж підете на такі кроки?

5. Яка ваша позиція щодо зміни статусу Автономної Республіки Крим на Кримську автономію - тобто, переформатування на територіально-національну автономію, яка була ліквідована радянським режимом після геноциду кримськотатарського народу?
Редактор: Юрій Коверзнєв
15-04-2019, 17:15
Коментарів 0 Переглядів 2 884


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.