Представники бізнесу, громадськості та органів влади запустили проект під назвою "Безпека дітей на дорогах", у рамках якого експерти проінспектують організацію дорожнього руху та пішохідні переходи біля дитячих закладів по всій території України, після чого нададуть відповідні рекомендації компетентним органам.
Про це на прес-конференції в
УНІАН повідомив заступник генерального директора медіагрупи "Автоцентр" Віталій Новак.
"Сьогодні, 10 квітня, в Україні стартує масштабний проект "Безпека дітей на дорогах". Ситуація з безпекою загалом на дорогах в Україні катастрофічна", - заявив він.
За словами Новака, за офіційною статистикою поліції, за 2018 рік в Україні сталося 150 тисяч ДТП, в яких постраждали близько 30 тисяч осіб і 3350 загинули.
"Але ще страшніше, що в цих ДТП страждають діти. У статистиці Нацполіціі є окремий пункт, який називається - ДТП з вини дітей. У цих ДТП за 2018 рік постраждали 262 дитини і 12 загинули. За три місяці 2019 року вже 13 дітей постраждали в ДТП і одна дитина загинула", - сказав він.
"Це ми не пояснили діткам, що дорога - це джерело підвищеної небезпеки, що це загрожує найсерйознішими наслідками. На щастя, питання безпеки на дорогах України порушуються дедалі частіше. До процесу долучилися й представники виконавчої та законодавчої влади, тобто цей процес уже запущено - створено спеціальний фонд для безпеки дорожнього руху, до якого вже надходять кошти", - зазначив Новак.
За його словами, завдання проекту - інспекція аварійно небезпечних ділянок навколо українських шкіл та інших дитячих закладів.
"На першому етапі - в квітні й травні це буде лише Київська область, але ми маємо намір проїхати по всій Україні", - повідомив він, додавши, що вже вибрано 30 шкіл у Київській області, куди вирушає "патрульний екіпаж" після сьогоднішньої прес-конференції.
Організатори проекту зазначили, що результати інспектування разом із пропозиціями провідних експертів буде винесено на обговорення громадськості, а потім передано органам місцевого самоврядування та органам виконавчої влади.
Додатково команда за підтримки представників Національної поліції України та Міністерства освіти і науки України зустрінеться зі школярами, буде проведено уроки в школах із ключових правил поведінки на дорогах. Дітям роздаватимуть жилети-світловідбивачі, пам'ятки та закладинки. Крім того, контрольною фазою проекту стане перевірка усунення органами влади виявлених проблем.
Своєю чергою заступник начальника відділу зв'язків із громадськістю департаменту патрульної поліції Олексій Зіборов повідомив, що з 2016 року було запущено проект "Шкільний офіцер поліції", "у 2018 році вже працює патрульна поліція - це 33 міста. Основне завдання цих офіцерів - навчання дітей не просто правилам дорожнього руху, а безпеці, зокрема в автомобілі". Він зазначив, що в 2018 році було травмовано в ДТП 262 дитини, а в 2017 році було травмовано 305 дітей.
"Статистика покращилась, у нас є позитивна динаміка", - заявив Зіборов, додавши, що кількість ДТП за участю дітей також зменшилась на 10% порівняно з 2017 роком.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
10-04-2019, 15:37
0
975