Україна може стати головним експортером продуктів харчування до КНР, зокрема кукурудзи та соняшникової олії.
Таку думку висловила виконавчий директор Комітету олійних та зернових культур Європейської Бізнес Асоціації Ірина Душник на Аgropolit, пише
Укрінформ.
“Наразі між Україною та Китаєм вже підписано п’ять міждержавних протоколів, які регулюють вимоги щодо експорту сільгоспкультур з України – кукурудзи, ячменю, сої, соняшникового шроту та бурякового жому. З часом, Україна може стати головним постачальником продуктів харчування і товарів АПК до КНР, зокрема кукурудзи та соняшникової олії. Адже на цю продукцію є великий попит у китайського споживача”, - написала Душник.
Вона зазначила, що у наступні п’ять років КНР планує імпортувати продуктів і послуг на суму понад 10 трлн доларів.
За словами експерта, Україні необхідно працювати над розширенням переліку сільськогосподарської продукції експортованої до КНР, особливо такої як горох, пшениця, сорго зернове та ріпак. Вона впевнена, що на фоні напруженої торгівлі зі США, задля заміни американських поставок Китай буде все більше закуповувати кормового зерна, ячменю і сорго в інших країнах. А в Україні, згідно з даними, які навела Душник, експорт зерна у найближчі роки зросте до 70 млн тонн. Минулого року на зарубіжні ринки вже було поставлено 41,7 млн тонн українського зерна.
Разом з тим, Душник нагадала, що 2019 року Україна та Китай відзначатимуть 25 років встановлення дипломатичних відносин. “З цього приводу Президент України оголосив 2019 рік — Роком Китаю в Україні”, - підсумувала аналітик.
Китай вже зараз входить у п’ятірку основних імпортерів української агропродукції, підкреслила Душник. Саме тому, підкреслює вона, в Експортній стратегії України на 2017-2021 роки, Китай визначений ринком у фокусі.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
9-04-2019, 19:18
0
836