Гикавка часто приходить раптово. Причин гикавки не так багато, але від цього не легше. Вона дратує і нервує і, якщо всі відмові вам способи вже не допомагають, потрібні більш рішучі заходи.
Гикавка – одна з тих незначних недуг людини (незалежно від віку), які не вивчають у медичних інститутах і якій, за великим рахунком, не надають особливого значення. Тим часом, гикавка здатна вплинути на наше загальне самопочуття і настрій, особливо, коли виникає в найбільш невідповідний час – наприклад, під час публічного виступу або романтичного побачення. Ми всі хочемо бути прекрасними і приємними, а тут раптом такі неконтрольовані звуки і рухи.
Медики кажуть, що гикавка – це мимовільна фізіологічна реакція, але чому вона виникає, вони не знають.
Деякі вчені вважають, що гикавка – це рефлекс-рудимент, властивий не тільки людям, а й ссавцям. М’язи, які змушують нас гикати, дісталися нам в ході еволюції. Вони – слід "виходу" з води наших далеких попередників і спочатку призначалися для координації роботи зябер. Інші розумні голови вважають, що гикавка допомагає плодам ссавців підготуватися до дихання, тренуючи м’язи легень.
Причини гикавкиДекілька факторів, які можуть викликати короткі напади гикавки:
Шлунок, переповнений їжею або напоями, особливо, якщо людина їла або пила занадто швидко і занадто багато;
Раптові зміни температури організму, особливо у маленьких дітей при швидкому охолодженні тіла;
Куріння сигарет і алкоголь;
Порушення, стрес, переляк або інші надто підвищені емоції;
Печія. У гикавки з печією часто утворюється порочне коло. Вони можуть викликати один одного або посилювати причини появи.
Як позбутися від гикавкиЛід. Прополощіть горло водою з льодом. Акуратно! Можна позбутися від гикавки, але застудити горло.
Незручне пиття. Випийте воду з склянки, але тільки з протилежного боку щодо себе. Для цього встаньте, нахиліться вперед і починайте пити невеликими ковтками. Акуратно! Вода, звичайно, проллється на підлогу і можливо на вас.
Цукор. Столова ложка цукру – дієвий засіб від гикавки. Нібито зернистість цукру здатна злегка дратувати стравохід, змушуючи нерви, за якими йде сигнал від мозку, "перезавантажуватися".
Лимон. Покладіть тонку скибочку лимона на язик і посмокчіть, як карамель.
Арахісове масло. Американці вважають, що це кращий засіб від гикавки.
Гострий соус. Чим гостріший соус, тим краще – вважають поборники цього методу. Спека і гострота настільки відволікають організм, що він "забуває" про гикавку і вона припиняється.
Вода. Дуже повільно випийте склянку теплої води, затамувавши подих, затиснувши ніс пальцями.
Чай. Невеликими ковтками випийте склянку теплого, міцно завареного чаю.
Дихання. Вдихніть глибоко і затримайте дихання на 10 секунд, потім видихніть повільно. Повторіть 3-4 рази плюс, в разі потреби, повтор через 20 хвилин. Або просто затримайте дихання.
Фізичні вправи. Сядьте на підлогу і підтягніть коліна до грудей, обійнявши їх руками. Зафіксуйте позу на 2 хв.
Язик. Потягніть себе за язик, схопивши його кінчик пальцями. Це стимулює блукаючий нерв, що йде від мозку до стравоходу, і полегшує спазми діафрагми. На деяких людей це не робить ніякого впливу!
Діафрагма. Легко натисніть на діафрагму.
Ніс. М’яко натисніть на кожну сторону ніздрі при ковтанні.
Паперовий пакет. Дихайте повільно і глибоко в невеликий паперовий пакет. Увага! Зупиніться, якщо відчуєте запаморочення. Це підвищує рівень вуглекислого газу в крові і змушує діафрагму стискатися сильніше, щоб впустити більше кисню – спазми гикавки зникають.
Серветка в допомогу. Помістіть один шар паперового рушника на склянку, наповнену теплою водою. Пийте воду через рушник невеликими ковтками. Вам доведеться докласти додаткових зусиль і завантажити діафрагму роботою і таке посилене ковтання позбавить вас від спазм гикавки.
6-04-2019, 00:20
0
24 627