RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Як звільнити мозок від інформаційного перевантаження — 4 прості поради нейробіолога

Як звільнити мозок від інформаційного перевантаження — 4 прості поради нейробіолога

Всі ми живемо у часи інформаційного перевантаження, багатозадачності і постійного стресу. Все це призводить до того, що мозок починає давати збої і працювати загальмовано — занадто повільно або з помилками. Відомі психологи знають кілька секретів того, як можна швидко і легко відновити працездатність мозку.

Багато хто з нас щодня занурюється у величезну кількість інформації, адже сучасне суспільство вимагає від нас прийняття більш швидких рішень.



Психолог і поведінковий нейробіолог Даніель Левітін (Daniel Levitin), автор книги The Organized Mind: Thinking Straight in the Age of Information Overload, каже, що перевантаження інформацією створює щоденні проблеми для нашого мозку, примушуючи нас відчувати себе розумово виснаженими наприкінці дня.

"Наш мозок оснащений таким чином, щоб взаємодіяти зі світом так, як це було багато тисяч років тому, коли ми були мисливцями-збирачами. Тоді інформації, яку нам треба було засвоїти, було набагато менше, і вона приходила до нас набагато повільніше ", — каже Левітін.

Інформаційний темп, з яким ми сьогодні стикаємося, є приголомшуючим для нашого мозку. Адже він ще не адаптувався до того, щоб легко відокремлювати важливі дані від неважливих з тією швидкістю, з яку ми від нього потребуємо. В результаті наш мозок легко втомлюється, і ми стаємо забудькуватими.

Відштовхуючись від принципів нейронауки, Левітін каже, що ми можемо відновити контроль над нашим мозком, організовуючи інформацію таким чином, щоб оптимізувати його здатність.

Ось 4 кроки, які допоможуть це зробити:

1. Тримайте менше інформації в пам'яті

Замість того, щоб носити в своїй голові список із 20 або 30 пунктів, перенесіть їх на папір. Це допоможе об'єктивно прийняти рішення щодо ваших дій та порядку їх виконання.

Коли інформація зберігається тільки у вас в голові, мозку важко зосередитися і він витрачає занадто багато енергії, намагаючись пригадати, що треба зробити. Список на папері також допомагає вносити інформацію у ваш мозок за допомогою м'язової пам'яті.

2. Приймайте важливі рішення вранці

"Кожен раз, коли ви приймаєте рішення, використовуються деякі нейроресурси", — каже Левітін.

Проблема в тому, що ці нейроресурси виснажуються незалежно від того, чи приймаєте ви незначне рішення, наприклад, яку ручку взяти з ящика, або щось важливе, наприклад, чи підписувати багатомільйонну угоду.

"Якщо ви витратите свій день на прийняття невеликих рішень, і настане час зробити велику важливу справу, ви будете вже неврологічно виснажені", — каже Левітін, який називає це явище втомним рішенням.

Планування важливих завдань на початку дня максимізує ресурси вашого мозку і може допомогти вам прийняти правильні рішення.

3. Будьте організовані

Організація у вашому середовищі зменшує навантаження на мозок. Визначте конкретне місце для таких предметів, як ключі, окуляри і мобільні телефони. Дозвольте вашому фізичному середовищу служити нагадуванням про те, де знаходяться речі.

Левітін наводить такий приклад: "Ви чуєте повідомлення про погоду, що завтра буде дощ. Тому ви спробуєте запам'ятати, що потрібно взяти парасольку. Але коли прокидаєтеся вранці, у вашій свідомості є ще 100 речей". Замість цього повісьте парасольку на дверній ручці — це зменшить хаос у вашому мозку наступного ранку.

4. Багатозадачність — це міф

Скільки разів на день ви перевіряєте електронну пошту під час розмови з клієнтом по телефону або відповідаючи на текстові повідомлення під час зустрічі? Ви можете сказати собі, що ви запрограмовані на багато речей, але Левітін стверджує, що це неправильно.

"Те, що ми насправді робимо, швидко перемикає нашу увагу з одного на інше", — каже він. Це виснажує запаси глюкози мозку. Глюкоза — паливо, яким нейрони мозку повинні обмінюватися один з одним.

Використання глюкози мозку на перемикання завдань означає, що мозок досягне рівня втоми набагато раніше, ніж якби ми зосередилися на одному пункті з постійною увагою. Якщо це вас не переконало, Левітін також зазначає, що завдання, які швидко перемикаються, зменшують ваш IQ на 10 балів.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Юлія Леськова
1-04-2019, 01:15
Коментарів 0 Переглядів 2 865

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.