Натуральна кава: користь і шкода для здоров'я

новини
2 916
0
Натуральна кава: користь і шкода для здоров'я

За легендою, ідея використовувати листя і плоди кавового дерева для приготування тонізуючого напою належить... ефіопському пастуху. Дикі зарості припали до смаку козам, яких той переганяв схилами.

Пожувавши листя, тварини ставали надзвичайно енергійними і швидкими. Місцеві мешканці ризикнули випробувати підбадьорливий ефект кави на собі, вподобали, і почали експериментувати зі способами приготування. Спочатку робили відвар з висушеної оболонки кавових зерен, а пізніше вирішили обсмажувати їх на вугіллі.



Сьогодні кава за обсягом операцій купівлі-продажу посідає друге місце в світі після нафти! I щорічно продається на суму більш ніж 2 млрд. доларів. Але разом зі значною армією шанувальників, є й ті, хто критикує ароматний напій і вважає його шкідливим для здоров'я. А що насправді? Давайте розбиратися.

Користь кави

Кава – не харчовий продукт, здатний наситити. Білків, жирів і вуглеводів вона майже не містить. Проте, багата на біологічно активні речовини. Їх в складі кави понад 30: калій, магній, кальцій, фосфор, вітаміни, органічні кислоти і кофеїн.

Останній допомагає нам прокинутися, стимулює роботу мозку і покращує концентрацію. Однак, цим корисні властивості кави не обмежуються. Ось кілька неочевидних переваг кави для здоров'я.

Прискорюється синтез білка. Кава допомагає усунути біль в м'язах після фізичних навантажень і сприяє швидшому відновленню м'язової тканини.

Рівень цукру в крові приходить в норму. Напій регулює вироблення інсуліну і запобігає розвитку діабету II типу.

Настрій поліпшується. Завдяки кофеїну зростає кількість норадреналіну і дофаміну – гормону щастя.

Імунітет міцнішає. Чорна кава виступає додатковим джерелом антиоксидантів, які допомагають організму протистояти вірусам.

Шкіра – підтягнута і здорова. Кавову гущу можна використовувати для приготування масок, скрабів і обгортань. Вона розширює кровоносні судини і покращує кровотік, допомагаючи в боротьбі з целюлітом.

Ви худнете. Ароматний напій прискорює обмін речовин. Головне, пити каву без цукру і вершків.

Знижується ризик розвитку небезпечних захворювань. Помірне споживання кави слугує профілактикою хвороб Альцгеймера і Паркінсона, деменції, астми, цирозу печінки і раку.

Шкода кави

Більшість лікарів сходяться на думці, що максимально допустима доза кави на день: 2-3 чашки (приблизно 300 мг кофеїну або 6-8 чайних ложок). За умови, що ви здорові й у вас немає ніяких протипоказань. Серед останніх:

артеріальна гіпертензія (підвищений тиск);

атеросклероз судин;

-аритмія;

-захворювання ендокринної системи;

-захворювання нирок, шлунку і дванадцятипалої кишки;

-вагітність.

Натуральна кава: користь і шкода для здоров'я


Навіть якщо ви не страждаєте від зазначених недуг, поспостерігайте за тим, як кава впливає на ваш організм. Допустима доза може варіюватися в залежності від індивідуальних особливостей.

Якщо після чергової порції виникає запаморочення, головний біль, аритмія або нудота, можливо, є сенс відмовитися або принаймні знизити кількість кави.

-Перезбудження і стрес. Кава збільшує навантаження на центральну нервову систему. Напад агресії, психоз або безсоння – явна ознака надлишку кофеїну.

-Порушення природного серцевого ритму. Пульс частішає, а тиск стає вище.

-Залежність. Якщо прокинутися і бути продуктивною без кави вже не виходить, варто бити тривогу.

-Зневоднення. Кава – сечогінний напій. Щоб не допустити виснаження водних резервів організму, після кожної чашки рекомендовано випивати склянку звичайної води.

-Зубний наліт. Таніни в складі натуральної кави забарвлюють емаль. Зберегти білизну допоможе чистка зубів одразу після вживання напою.

-Діарея. Кофеїн і кислоти подразнюють шлунок, посилюється секреція рідини і перистальтика кишечника.

-Знайте міру, піклуйтеся про своє здоров'я та прислухайтеся до організму – і тоді горнятко улюбленого напою не завдасть шкоди!

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

08:40
Кабмін змінив склад правління «Укрзалізниці»
08:20
Росіяни знову просунулися на Донеччині
08:00
2 квітня: яке сьогодні свято, традиції
07:55
На Буковині попрощаються із чотирма воїнами, які загинули у боях проти окупантів
07:45
Історичний матч "Буковина" - "Вікторія" та зізнання у "вказівці Запаранюка не з'являтися на сесію": головні новини минулої доби
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 2 квітня не буде світла
07:00
Погода на Буковині 2 квітня
02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм