Більшість із нас любить погортати стрічку новин в ліжку, перевірити повідомлення або поспілкуватися в месенджері. Існує навіть спеціальна назву такого явища: прокрастинація перед сном.
Тобто ви навмисно відкладаєте сон без явної необхідності. Внаслідок ви пізніше засинаєте і спите менше, ніж мали б.
Ще один шкідливий фактор – це холодне блакитне світло, що продукується LCD-екранами гаджетів. Воно повідомляє нашим біологічним годинником, що настав ранок. Блакитне світло порушує наш внутрішній біоритм. Воно впливає на внутрішній біологічний годинник, який визначає роботу різних органів, і пригнічує вироблення мелатоніну. Це важливий гормон, який відповідає за здоровий цикл сну-неспання і відновлення тіла. Це не тільки погіршує якість сну, але може спровокувати метаболічний синдром, ожиріння, депресію і навіть рак.
Що ж робити?"Жодних секретів: якісний сон, збалансоване харчування і фізичне навантаження – це складові нашого гарного самопочуття. Експерти радять вимикати всі гаджети за годину-дві до сну. Набагато краще провести цей час за читанням книги або заняттям йогою. Це допоможе організму розслабитися. Також можна встановити на смартфон спеціальні програми на кшталт Twiglight, що зменшують блакитне випромінювання екрану до кінця дня. А запустити біологічний годинник відмінно допомагає коротка ранкова прогулянка, – стверджує психотерапевт В'ячеслав Халанський.
29-03-2019, 00:10
0
2 682