Ірина Ткачук очолює міський осередок політичної партії "Об’єднання "Самопоміч" менше року. До цього часу не була у жодній партії, а "політикою" для неї були улюблена робота та студенти. Ірина Ткачук - кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів і кредиту ЧНУ ім. Ю. Федьковича. - Ірино, Ви науковець, викладач, а як у Ваше життя прийшла політика? - По суті, я ніде більше і не працювала, аніж в освіті. Як будь-яка людина, яка мислить тверезо, не хотіла долучатися до процесів, де найкращими інструментами конкуренції вважається не робота, а обливання брудом опонентів. Але в в якийсь момент зрозуміла, що для того, щоб у них, у нас, у наших батьків і дітей було гідне майбутнє, потрібно йти і змінювати. Нехай не світ, але хоча б своє місто і державу.
- Що стало визначальним, що приєдналися саме до "Самопомочі"?- "Самопоміч" була для мене, скажемо так, знайомою доволі давно. Потім визначальними були сильні телемости та включення мера Львова Андрія Садового під час Революції Гідності. На попередніх виборах до Парламенту теж підтримувала "Самопоміч", тоді мене підкупила їх освіченість, глибокий розум і відсутність політичного минулого. А трохи більше року тому люди, яких щиро поважаю, які близькі мені за життєвими переконаннями, запропонували приєднатися до їх команди "Самопомочі" у Чернівцях. І, до слова, з нами зараз також найкращий вчитель Пауль Пшенічка, який нас підтримує. Пауль Францович – мій вчитель, з яким ми досі зберегли хороші стосунки.
- Коли Вам запропонували очолити міський осередок, які були перші думки?- Про величезну відповідальність. І, звісно, було чітке усвідомлення того, що буде дуже важко. Адже наша команда повинна працювати не просто в умовах постійних міжкланових війн в Чернівцях, але і в умовах репутаційних ризиків, які нам "подарувала" діяльність депутатів, які колись від нашої сили пройшли до Чернівецької міської ради.
- Розкажіть про команду "Самопомочі" у Чернівцях? Хто вони, ці люди?- Мені направду випало працювати у команді справжніх професіоналів та патріотів свого міста та держави. Команда об’єднує громадських активістів, науковців, вчених, медиків, підприємців-меценатів. Зараз у чернівецькій "Самопомочі" люди, яких добре знають у місті, добре знають, що вони зробили і чого досягли. Не можу не сказати і про молодіжне крило міської "Самопомочі". Такі молоді люди, які хочуть щось робити, мене завжди радують.
- Ірино, у Чернівцях партія мала велику довіру - до тих подій у міській раді, коли "Самопоміч" залишилася без депутатів. Як повернути цю довіру? - Ще півроку тому люди, з якими спілкувалися представники нашої команди, реагували доволі скептично на те, що теперішня "Самопоміч" є іншою. І ми їх розуміли, адже довіра – це така річ, яку найважче заслужити, і дуже легко втратити. Тому для себе ми обрали, як ми тепер бачимо, правильний шлях: не зважали на скептицизм, а працювали для людей. Якби ми виправдовувались за діяльність попередників, а не показували свою роботу, то нам би не вірили. І тому сьогодні люди нам довіряють, вони долучаються до наших заходів, користуються послугами нашого офісу.
- В партії більшість людей - з чіткою громадянською і патріотичною позицією. А яким було ваше виховання у родині?- Я виростала у традиційній українській сім’ї, мама родом з Чернівців, тато – з маленького містечка Галич, що на Івано-Франківщині, його родина була серед переселенців з Лемківщини. Пригадую, як у студентські роки мене спитала однокурсниця: "Чого ти так любиш цю державу?". А як могло бути інакше? Українська історія ХХ століття добряче "пройшлася" по нашій родині! Нам з сестрою любов до своєї землі передалася генетично.
- Офіс "Самопомочі" щодня працює, люди мають змогу ближче познайомитися із партією…- Так. У робочі дні у нас постійно працює юрист, надаючи юридичні консультації; є спеціаліст, який перевіряє правильність розрахунку пенсії для людей, які до нас звертаються; щосереди - розмовний клуб англійської мови; щочетверга – вивчення німецької мови. До нас звертаються люди, в яких є труднощі в користуванні комп’ютером, ми їм допомагаємо, проводячи з ними індивідуальні заняття з комп’ютерної грамотності; у відкритому доступі бібліотека сучасної ділової, мотиваційної літератури. Окрім цього ми постійно проводимо відкриті лекції, тренінги, навчання, майстер-класи для всіх бажаючих. У нас в офісі на вул. Герцена, 2-В завжди щось відбувається.
- Чому ви зараз більше приділяєте часу - науці і студентам чи політиці?- Я завжди казала, що найкраща політика – це, коли ти йдеш до людей і робиш добре свою справу. Я працюю в Чернівецькому національному університеті. Студенти – це моє натхнення і джерело енергії. Люблю і поважаю кожного з них. Інколи, коли ЗМІ "виливають" чергову порцію "все пропало", згадую, які у мене розумні, талановиті студенти. З такою молоддю у держави точно є майбутнє. Але цю молодь потрібно втримати в Україні. І тут починається політика.
- Попереду в Україні - активний політичний процес - вибори. Як гадаєте, Що, на вашу думку, є найкращою агітацією?- Я щиро сподіваюся, що люди зможуть відсіяти політичний популізм та відверту брехню. Революція Гідності дала нам унікальний шанс змінити напрямок цивілізаційного розвитку, хлопці та дівчата на Сході – утримують для нас позиції. А найкращою агітацією завжди є робота, важка, кропітка, щоденна робота для людей.
Двома рядками- Чернівці для вас це... - Місто, що потребує, просить, вимагає, щоб його пробудили.
- Якими трьома рисами має володіти сучасний політик?- Освіченість, принциповість, відповідальність.
- Ваш еталон у політиці це..- Серед жінок в сучасній українській політиці – Оксана Сироїд - професійна, справжня, принципова.
- Книжка, що змінила ваш світогляд...- Мабуть, немає однієї такої книги… По мірі можливості, я доволі багато читаю. Кожна книга дає щось своє, коригує, змінює ставлення до речей.
- Які люди вас надихають? - Ті, які не зважаючи на перепони, залишаються справжніми, не ламаються, роблять свою справу добре і якісно.
- Ким бачите себе у політиці років через два-три…- Важко вказати позицію в політиці, але хочеться бути долученою до пробудження нашого міста.
Оксана СОЛОТВИНСЬКА
25-03-2019, 18:00
0
3 422