Кількість вилучених підроблених банкнот у 2018 році була меншої, ніж у попередні роки.
Про це повідомив Національний банк України.
Національний банк України констатує низький рівень підроблення банкнот національної валюти за результатами моніторингу стану вилучення з обігу підроблених грошових знаків у 2018 році.
"Ситуація з вилучення підроблених банкнот національної та іноземної валюти в Україні є контрольованою та не має загрозливого характеру. Система захисту національної валюти знаходиться на одному рівні з системами захисту провідних валют світу. За підсумками минулого року порівняно з 2017 роком ми спостерігаємо навіть зниження кількості та суми підроблення банкнот гривні на 30% та 41%", – наголосив директор Департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко.
Загалом на один мільйон справжніх банкнот гривні припадало близько 2,5 шт. підробок (у 2017 році – 3,6 шт. підробок).
У Нацбанку зазначають, що найбільше вилучених підроблених банкнот – це 500-гривневі купюри. Водночас банкіри зазначають, що удвічі менше стали підробляти 500 та 20 гривень.
Зросла кількість вилучених підроблених банкнот номіналами 200 гривень та 100 гривень.
Здебільшого підроблені банкноти гривні виготовлялися з використанням копіювальної або комп’ютерної техніки, зокрема струминних та лазерних принтерів. Найчастіше виявлені підроблені банкноти збувалися через каси закладів швидкого харчування, торгівлі та автозаправних станцій.
Довідка
У разі сумнівів щодо справжності та платіжності банкнот гривні громадяни можуть звертатися до банків, які передадуть ці банкноти для проведення досліджень Національному банку.
За результатами цих досліджень, які здійснюються безкоштовно, клієнтам відшкодовують відповідну суму грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми та платіжними.
Підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості. Про їх вилучення повідомляється Національній поліції України.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
24-03-2019, 13:11
0
942