Вже закінчується другий тиждень Великого посту, отже, є ще час навчитись постувати правильно та не зашкодити своєму здоров’ю.
Міністерство охорони здоров’я України опублікувало у Facebook поради, як правильно постувати.
Чим корисний піст- Відмова від процесованого м’яса (ковбас, сардельок і копченостей) - перевага для здоров’я. Адже такі продукти збільшують ризик деяких видів раку, гіпертензії та порушення обміну жирів. При цьому шматочок сала і печеного м’яса птиці загрози не становить.
- Якщо щодня споживати багато різноманітної рослинної їжі, ви отримуватимете вітаміни, мікроелементи, клітковину, і, як наслідок, матимете здорові кишківник, судини, мозок, шкіру та зміцнений імунітет.
- Бобові - це джерело повноцінного білка, незамінних амінокислот. Вони містять вітаміни групи В, мікроелементи калій, фосфор, залізо, цинк і марганець. Сочевиця, горох, нут, квасоля та боби - це повільні вуглеводи, які не підвищують рівень цукру в крові стрімко. Бобові містять клітковину, а отже сприяють здоровим кишківнику і рівеню холестерину.
- Гриби містять багато амінокислоти глутатіону, клітковину бета-глюкан, мікроелемент селен, жир холін, вітамін D, антиоксидант ерготионеїн.
У чому небезпека?-Майже повна відмова від масла, олій та жирів в складі тваринних продуктів (лецитин яєць, риб’ячий жир) може бути небезпечною. Адже в них є вітаміни А, Е і Д, холестерин та поліненасичені жирні кислоти. Ці вітаміни необхідні для роботи імунної системи, хорошого зору, обміну кальцію. Поліненасичені жирні кислоти потрібні імунній системі і мозку. Відсутність холестерину в раціоні збільшує ризик депресії та порушення утворення статевих гормонів. Низькожирові дієти можуть бути корисними для людей із ожирінням та порушеннями жирового обміну.
- В яйцях є практично всі вітаміни, повноцінний білок та корисні жири: наприклад, холін та лецитин, потрібні для роботи нервової системи та печінки. Дещо замінити яйця можуть разом соєві продукти, гарбузове та соняшникове насіння, кукурудза та шпинат.
- Споживання сирів та йогуртів змешує ламкість кісток, ймовірність розвитку діабету другого типу. Ці продукти майже не містять лактози, яка не розщеплюється у деяких дорослих. Є гіпотеза, що деякі молочні продукти можуть стати причиною вугрів, через гормони корів, яких доять протягом вагітності.
- Регулярне споживання жирної морської риби (оселедця, скумбрії) забезпечує мозок, серце і судини та імунну систему омега-3 поліненасиченими жирними кислотами. Одна велика запечена скумбрія на тиждень покриє потребу в жирах.
- В кашах - гречаній, перловій, пшеничній, пшоняній, вівсяній, кукурудзяній – крім вуглеводів, є клітковина, мікроелементи, вітаміни групи В та білок. Але не варто зловживати і харчуватися самими лише вуглеводами, особливо білими хлібом, білим рисом і макаронами без нічого - такий раціон призводить до нестачі вітаміну В1, появі закрепів і набору ваги.
- Їжте горіхи, льон, гарбузове та соняшникове насіння, морську капусту. Це забезпечить організм омега-3 поліненасичених жирних кислот. Не зловживайте вуглеводами. Поєднуйте горіхи і моркву чи курагу. Не зловживайте печивом, яке містить маргарин. Адже це - небезпечні транс-жири. Не зловживайте смаженням пісної їжі на соняшниковій олії. Їжте квашену капусту. Вона містить кальцій, пробіотичні лактобактерії.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-03-2019, 23:41
0
1 008