Весняний сезон часто розпочинається із застуд та загострення хронічних хвороб. Щоб цього уникнути, потрібно направити свої сили на зміцнення імунітету.
Найчастіше різке зниження імунітету виникає під час стресів та навантажень. До групи ризику належать люди, чиї професії так чи інакше пов'язані з наднавантеженнями. Це журналісти, льотчики, бізнесмени, професійні спортсмени тощо, передає 1plus1.uа.
Під загрозою перебувають і люди, які, в зв'язку зі специфікою роботи, змушені не дотримуватися нормального режиму сну, прийому їжі і фізичних вправ.
Сімейний лікар Євген Гончар розповів на сайті МОЗ про зміцнення імунітету.
“Нормальний сон, фізична активність, раціональне та збалансоване харчування – це ті прості, але дієві речі, якими людина може допомогти власній імунній системі. На жаль, практика свідчить, що дотримуватись таких правил значно важче, ніж просто прийняти чарівну пігулку”, – говорить лікар.
ХарчуванняДля зміцнення імунітету займіться власним раціоном харчування. Серед порад лікаря – ніколи не пропускати три основні прийоми їжі: обід, вечерю та сніданок. Забудьте про перекуси, сіль, цукор, алкоголь та ніколи не відмовляйтесь від сезонних продуктів.
Тривалий час вважалось, що прийом вітаміну С у великих дозах може мати лікувальний та профілактичний ефект, але це твердження не пройшло перевірку дослідженнями.
Інша справа – це дефіцитні стани, які самі по собі роблять організм людини сприятливим до виникнення різних хвороб. В Україні доволі поширений дефіцит вітаміну D, йоду, фтору, заліза у деяких групах населення, але рішення про додатковий прийом краще приймати разом з вашим сімейним лікаре, – каже спеціаліст.
СпортЯкщо ви не займаєтесь спортом, то намагайтесь гуляти щодня. Півгодини на свіжому повітрі покращать роботу серця та мозку. Також прогулянки допоможуть зменшити стрес та налагодити сон.
Не забувайте про свіже повітря - регулярно провітрюйте приміщення.
на фото вимірювання тиску у лікаряОсновні причини підвищеного тискуВакцинація
Один із способів тримати імунітет у формі - це вакцинація. Щеплення допомагають запобігти захворюванню на грип, впевнений Гончар. Однак, вакцинація не захищає від інших інфекцій.
"Через грип щороку тисячі людей потрапляють у лікарні, а десятки і сотні українців помирають", - каже сімейний лікар.
Важливо зробити щеплення пацієнтам із групи ризику: дітям до трьох років, вагітним, літнім людям та пацієнтам з хронічними захворюваннями.
22-03-2019, 00:10
0
1 692