Ви насолоджуєтеся пивом, чи потягуєте через соломинку коктейль з друзями в барі. Ніч швидко переходить в день, і от ви прокидаєтеся з жахливим похміллям.
Близько 76% дорослих можуть відчути похмілля після того, як випили алкоголь, згідно з дослідженням, опублікованим журналом Addiction у 2008 році, передає edition.cnn.com.
Симптоми похмілля включають в себе втому, зневоднення, головний біль або м'язові болі, запаморочення, бурхливе серцебиття. Приємного мало. Так що ж можна зробити, щоб запобігти і позбутися похмілля?
Звичайно, найкращий спосіб запобігти похмілля - не пити, або пити в помірних кількостях, а також знати про ризики, які виникають при надмірному споживанні алкоголю. Тип алкоголю, який ви споживаєте, може вплинути на тяжкість вашого похмілля. Сполуки, пов'язані з алкогольним бродінням, конгенери, посилюють симптоми похмілля. У великих кількостях їх можна знайти у алкогольних напоях темного кольору, таких як бурбон і віскі. Конгенерів менше у алкоголі світлого кольору - горілці або світлому пиві. Тому темний напій може призвести до більш суворого похмілля.
Також фахівці рекомендують не пити натщесерце, адже це може погіршити похмілля. Їжа допомагає уповільнити швидкість, з якою ваше тіло поглинає алкоголь.
Алкоголь не дає організму поглинати поживні речовини в повній мірі. Рівень вітаміну А, вітамінів групи В, цинку, калію та інших ключових поживних речовин знижується. Щоб позбутися неприємних симптомів похмілля варто поповнити запас вітамінів та поживних речовин. Вітамін А можна знайти в яйцях, м'ясі, рибі та овочах оранжевого та жовтого кольору. Білки, такі як курятина або риба, містять вітаміни групи В.
Також треба пити багато рідини. Рекомендовано випивати склянку води між алкогольними напоями. У свою чергу, це допоможе спожити меншу кількість алкоголю і зменшити зневоднення.