Люди намагаються блокувати і чинити опір поганим спогадом, щоб їх "стерти", але вчені з Техаського університету заявили, що робити потрібно навпаки.
Спогади не є статичними: це динамічні конструкції в мозку, які регулярно оновлюються, модифікуються і реорганізуються з отриманням нового досвіду, пояснюють вчені. Мозок постійно запам'ятовує і забуває інформацію – і багато з цього відбувається автоматично під час сну, передає 24 канал.
Нове дослідження припускає, що навмисне забування вимагає посиленої мозкової взаємодії з небажаною інформацією. Іншими словами, якщо людині потрібно викинути щось з голови, то їй слід зосередитися на цьому.
В експерименті взяли участь 24 молодих людей, яким показували сцени з людьми. Добровольцям треба було або запам'ятати, або забути їх. За мозковою активністю в цей момент спостерігали вчені.
Виявилося, що при забуванні стимулювалася вентральна скронева кора (зорова кора) головного мозку, яка допомагає людям обробляти і класифікувати візуальну інформацію. Вчені відзначають, що для кращого ефекту цей процес повинен бути "помірним". Слабка або занадто сильна активність призводить до зворотного результату – запам'ятовування.
Лабораторні дослідження можуть сильно відрізнятися від забування травмуючих і поганих спогадів в реальному житті, кажуть дослідники. Але механізм роботи мозку однаковий, тому вчені мають намір продовжити експерименти.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
13-03-2019, 01:30
0
2 441