Росія не може більше вважатися "стратегічним партнером" Євросоюзу, неможливо повернутися до нормальних відносин з Москвою, доки триває агресія проти України та окупація Криму.
Про це йдеться в ухваленій у вівторок резолюції Європарламенту щодо стану політичних відносин ЄС-Росія, повідомляє "Укрінформ".
Документ, автором якого є латвійська парламентарій Сандра Калнієте (ЄЕП), підтримали 402 депутати, 163 були проти та 89 утрималися.
"Європарламент підкреслює, що нелегальна окупація і анексія українського регіону Криму Росією, її пряма і непряма участь у воєнному конфлікті у східній Україні та продовження порушення територіальної цілісності Грузії і Молдови є навмисним порушенням міжнародного права, демократичних принципів і основоположних прав", - констатується у документі.
ЄП наголошує, що за наявних обставин Росія не може більше розглядатися як "стратегічний партнер".
Відтак, європарламентарії пропонують переглянути Угоду про партнерство і співробітництво ЄС-РФ. У резолюції міститься заклик до всеосяжної переоцінки відносин з РФ.
ЄП підкреслює, що ЄС не може вбачати поступового повернення до "business as usual" у відносинах з Росією, доки країна не виконає у повному обсязі Мінські домовленості та не відновить територіальну цілісність України.
У документі також відзначається необхідність посилення ролі ЄС у Нормандському форматі та вкотре висловлюється підтримка суверенітету і територіальної цілісності України.
У резолюції ЄП засуджує дії Росії в Азовському морі, що демонструють порушення міжнародного морського права та міжнародні зобов'язання, включаючи будівництво керченського мосту.
Депутати підтримали мандат на розгортання миротворчої місії ООН у східній Україні, а також закликали призначити спеціального посланника ЄС по Криму та Донбасу.
У ЄП висловили занепокоєння мілітаризацією Росією регіону Азовського, Чорного морів та Калінінградської області, а також порушенням територіальних вод європейських країн у Балтійському морі.
Європарламент також вказав Росії на її відповідальність за катастрофу рейсу МН17 у 2014 році, що підтверджено міжнародною слідчою групою.
Законодавчий орган ЄС суворо засудив причетність Росії до справи Скрипалів, до проведення дезінформаційних кампаній, кібератак, що здійснюються російськими спеціальними службами з метою дестабілізації публічних і приватних комунікацій, та посилення напруженості в ЄС та у країнах-членах.
Серед іншого депутати ЄП висловили глибоке занепокоєння зв’язками російського керівництва з крайніми правими та популістськими націоналістичними партіями в ЄС, включаючи Угорщину.
12-03-2019, 16:00
0
946