RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Лікарі ставлять помилкові діагнози у 88% випадках

Лікарі ставлять помилкові діагнози у 88% випадках


Зазвичай, коли у людини погіршується здоров’я, вона відразу звертається до лікаря. Але це не завжди означає, що медичний працівник поставить вам правильний діагноз, і ви зможете успішно пройти курс лікування.

Дослідники з Mayo Clinic прийшли до висновку, що у 88% випадків лікарі помиляються щодо постановки правильного діагнозу. Саме тому вони радять звертатися повторно до інших лікарів, особливо в тих випадках, коли перший призначає вам серйозний курс лікування або рекомендує зробити операцію.



Шлях до того, щоб стати кваліфікованим лікарем, надзвичайно складний і довгий. Для того, щоб отримати заповітний диплом, потрібно спершу пройти 5-6 років в університеті, а потім ще в аспірантурі-ординатурі-інтернатурі, залежно від цілей навчання або напряму підготовки. Але навіть освічений лікар може помилятися, як і будь-яка людина.

Тому думка іншого лікаря може не тільки заспокоїти вас, але і подарувати шанс на життя. Задумайтеся про те, що якщо мова йде про ваше здоров’я, то краще довіритися не одному, а декільком лікарям. Це допоможе поставити єдино правильний діагноз.

Дослідники клініки Mayo, одного з найбільших приватних медичних центрів світу, вивчили 286 історій хвороб. Сюди входили ті особи, які вирішили проконсультуватися у відділі загальної медицини даної клініки між 2009-2010 роками.

Це було зроблено для того, щоб дізнатися, чи відрізняються отримані діагнози від тих, які були поставлені лікарями спочатку. Група випробовуваних складалася з пацієнтів, які консультувалися у практикуючих медсестер і фельдшерів, а після цього — у випадковим чином обраних лікарів-рефералів.

Для визначення ступеня діагностичних помилок команда дослідників порівняла початкові та остаточні діагнози пацієнтів. Отримані результати шокували, адже тільки 12% пацієнтів отримали правильний діагноз. У той час як майже 9 з 10 чоловік (або 88%), завдяки повторному дослідженню, дізналися від інших лікарів абсолютно новий (21%) або ж уточнений діагнози (66% пацієнтів).

Провідний дослідник політики охорони здоров’я клініки Mayo, доктор біології Джеймс Наесенс зробив важливу заяву з цього приводу. За його словами, ефективне лікування в першу чергу залежить від правильності поставленого діагнозу.

Знання того, що більш ніж 1 з 5 пацієнтів, які отримали рекомендації щодо подальшого лікування, можуть бути неправильно продіагностовані, викликає значні занепокоєння. Адже ризики безпеки пацієнтів надзвичайно високі в даному випадку.

Результати ще одного дослідження в Університеті Джонса Хопкінса (приватного дослідницького університету (США) показують, що третьою за значимістю причиною смерті в американських госпіталях є саме лікарські помилки, у тому числі неправильна діагностика.

Однак американська некомерційна організація ProPublica зазначає, що ця цифра може бути ще гіршою. Адже в свідоцтвах про смерть часто не вказуються лікарські помилки, тому кількість померлих через неправильні діагнози лікарів може бути набагато вищою.

У сучасному світі існує більше тисячі різних захворювань, а багато з них ще й мають схожі симптоми. Саме тому часто лікарі помиляються у своїх висновках. У таких випадках краще звернутися до ще одного фахівця і почути його рекомендації.

Також, щоб знизити ймовірність постановки неправильного діагнозу, лікарі та інші медичні працівники повинні більш тісно співпрацювати один з одним. Це допоможе переконатися, що пацієнти отримують правильний діагноз, і тоді найбільш ефективне лікування буде призначено як можна швидше.

Незважаючи на поширеність діагностичних помилок, які можуть бути фатальними, мало уваги приділяється вдосконаленню системи лікарів-рефералів. Дана система передбачає, що пацієнти звертаються до двох лікарів відразу, щоб почути висновки кожного з них і єдино правильний курс лікування.

Навіть те, що консультування у двох лікарів може бути досить витратним, не повинно заважати розширенню спеціалізованої допомоги. Тому що здоров’я і життя пацієнта важливіше за все.

Також доктор Наесенс зазначає, що приємно був здивований діями Національної академії медицини щодо вдосконалення діагностичних процесів і зниженню ймовірності лікарських помилок. Адже Академія закликала до виділення додаткових коштів з федерального бюджету на подальше вивчення діагностичних помилок.

Судячи з результатів дослідження, радимо і вам відповідально ставитися до походів у лікарні. Адже лікар не завжди може поставити правильний діагноз. Тому звертайтеся до ще одного, а якщо і треба — до третього-четвертого. Це допоможе призначити правильний курс лікування і вбереже вас від будь-яких ускладнень, а може навіть врятує життя.
6-03-2019, 00:50
Коментарів 0 Переглядів 4 920


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.