За даними ВООЗ, сьогодні у світі налічується близько 35,6 мільйона людей з деменцією (старече слабоумство).
До 2030 року вчені прогнозують подвійне зростання цього показника. До 2050 року – вже потрійне. Це пов'язано з тим, що тривалість життя зростає, призводячи до збільшення кількості літніх людей.
Американський вчений Дейл Бредесен вважає, що хвороба Альцгеймера виникає як продукт захисної реакції організму на три основних типи збудників – запалення, дисбаланс гормонів і токсини.
Говорячи про запалення, експерт пояснив, що віруси, бактерії, грибки, які провокують його, виробляють для свого захисту від імунітету білок амілоїд – речовину, що володіє здатністю пошкоджувати клітини мозку. Наслідком таких пошкоджень стає виникнення хвороби Альцгеймера.
"Запалення в організмі також можуть провокувати трансжири і цукор, якщо людина ними зловживає", – стверджує доктор Бредесен.
Що стосується дисбалансу гормонів – другої причини хвороби Альцгеймера – вчений вказує на те, що з віком в організмі зменшується виробництво деяких гормонів (наприклад, тестостерону). У зв'язку з цим також активізується вироблення небезпечного для мозку амілоїду. При попаданні в організм токсичних металів (ртуть, мідь) або біотоксинів відбувається аналогічний процес.
Щоб звести до мінімуму вплив усіх трьох причин, що сприяють розвитку хвороби Альцгеймера, вчений рекомендує після 45 років стежити за своїм здоров'ям з підвищеною ретельністю: регулярно проводити дослідження головного мозку і біохімічний аналіз крові, а також дотримуватися здорового способу життя і вживати добавки.
"Скорочення поживних речовин і зниження розумової активності збільшують ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Ефективні заходи профілактики – прийом вітамінів, харчових добавок й інтелектуальна робота. Заняття спортом також збільшують ваші шанси на активну старість", – додав експерт.
4-03-2019, 00:10
0
2 186