У Генштабі Російської Федерації заявили, що готові запобігти використанню США російської "п'ятої колони".
Про це заявив начальник Генштабу ЗС РФ Валерій Герасімов на загальних зборах Академії військових наук, пише "УНІАН".
"Пентагон приступив до розробки принципово нової стратегії ведення військових дій, яку вже охрестили "троянський кінь". Суть її полягає в активному використанні протестного потенціалу "п'ятої колони" в інтересах дестабілізації обстановки з одночасним завданням ударів високоточною зброєю по найважливішим об'єктам", - сказав Герасімов.
"Хотів би зазначити, що Російська Федерація готова до запобігання будь-якої з цих стратегій. За останні роки військовими вченими спільно з Генеральним штабом розроблено концептуальні підходи з нейтралізації агресивних дій вірогідних супротивників", - запевнив він.
За його словами, основою російського відповіді є "стратегія активної оборони", яка з урахуванням оборонного характеру російської військової доктрини передбачає проведення комплексу заходів з упередження нейтралізації загроз безпеці держави.
"Саме обґрунтування розроблюваних заходів має становити наукову діяльність військових вчених. Це одне з пріоритетних напрямів забезпечення безпеки держави. Ми повинні випереджати противника в розвитку військової стратегії, йти на крок попереду", - додав Герасимов.
Крім цього, він заявив, що США своїми діями створюють передумови для мілітаризації космосу.
"Військові вчені повинні активізувати дослідження з пошуку і впровадження нових способів застосування перспективного озброєння, а також обґрунтуванню форм протидії можливим військовим діям ймовірного противника в космосі та з космосу", - сказав він.
Він наголосив, що актуальним завданням розвитку військової стратегії Росії є обґрунтування та вдосконалення заходів ядерної та неядерного стримування.
"Будь-який потенційний агресор повинен розуміти, що всяка форма тиску на Росію та її союзників безперспективна. Наша відповідь не змусить себе чекати. Для цього приймаються на озброєння і розгортаються сучасні зразки озброєння, в тому числі принципово нові види зброї", - сказав він.
За його словами, складність сучасного озброєння така, що налагодити його виробництво в короткі терміни з початком військових дій навряд чи вдасться, тому все необхідне має випускатися в необхідній кількості та надходити у війська ще в мирний час.
"Ми повинні всіма силами забезпечити технічну, технологічну, організаційну перевагу над будь-яким потенційним супротивником", - оголосив він.
"Це вимога має стати ключовим при постановці завдань і перед оборонно-промисловим комплексом на розробку нових зразків озброєнь. Це дозволить підприємствам вести довгострокове планування, а наукові організації отримають орієнтири для розвитку фундаментальних і прикладних досліджень у військовій науці", - сказав він.
3-03-2019, 15:00
0
944