Іноді ми приймаємо ліки, але лікування не приносить очікуваного результату.
Де ж основні помилки, які ми здійснюємо при прийомі ліків, в результаті чого останні не діють належним чином.
Як правило, хвора людина вірить у чарівну силу ліків, ні на мить не сумніваючись у тому, що вони допоможуть їй одужати. Але реальність іноді виявляється зовсім іншою і її одужання затягується. Досить часто це відбувається через помилки, які ми здійснюємо при прийомі ліків.
Були виявлені основні чинники, що знижують ефективність медикаментів, а разом з цим виявлено основні помилки, які робить більшість людей при лікуванні.
1. Приймаєш ліки? Обережніше з напоями!Далеко не всі напої підходять для того, щоб запивати ними таблетки. Іноді ми робимо помилку, запиваючи ліки напоями, перебувають у нас під рукою. А адже деякі з них здатні значно знизити ефективність медичних препаратів.
Так, через каву і колу ліки занадто швидко розщеплюються, а чай здатний сповільнювати засвоєння компонентів медичних препаратів.
Також не варто запивати ліки молоком: молочні продукти знижують ефективність препаратів. Не рекомендується використовувати з цією метою і апельсиновий сік.
Краще всього запивати ліки простою водою кімнатної температури. Використовуй інші напої тільки в тому випадку, якщо це написано в інструкції по прийому ліків.
2. Ліки і невідповідна їжаДеякі продукти також можуть негативним чином впливати на ефект медичних препаратів. Так, не слід приймати ліки під час їжі. Особливо це стосується тих випадків, коли ми заїдаємо їх продуктами з високим вмістом клітковини. Цього робити не можна.
Так, м’ята здатна виводити частину компонентів лікарських засобів з організму, знижуючи ефективність лікування. Слід уникати таких продуктів, як овес, цвітна капуста, ягоди, зелені салати, гарбуз, бобові, гриби і вироби, приготовлені з цільнозернового борошна.
Варто мати на увазі, що прийом деяких медикаментів передбачає особливу дієту. Якщо це Ваш випадок, краще не імпровізувати.
3. Порушення режиму прийому ліківНе менш важливе значення має і дотримання режиму прийому лікарських засобів. Його необхідно строго дотримуватися, особливо у випадку прийому антибіотиків.
Це пояснюється тим, що для ефективності лікування концентрація сполук ліки в нашому організмі повинна залишатися постійною. В іншому випадку курс лікування не дасть належного результату.
Якщо Ви забуваєте про те, що настав час прийому наступної таблетки, зробіть собі позначки. Найголовніше — строго дотримувати режим прийому ліків і не пропускати дозування.
4. Змішування ліків Якщо Вам виписали кілька різних ліків і Ви не знаєте, чи можна приймати їх разом, буде краще перестрахуватися і приймати їх окремо. Після першого прийому препарату необхідно почекати як мінімум півгодини, перш ніж приймати інші ліки.
5. Неповний курс лікуванняІноді нам здається, що наше самопочуття стало краще, і ми перестаємо вживати ліки, не завершуючи повний курс. Не варто самостійно приймати подібні рішення. Через цю серйозну помилку хвороба може спалахнути з новою силою.
Тому навіть якщо Ви помітили поліпшення, обов’язково доведіть курс лікування до кінця. Тільки в цьому випадку Ви зможете повністю усунути симптоми захворювання і бути впевненим в тому, що воно більше не повернеться.
6. СамолікуванняЯкщо Ви відвідали лікаря і він призначив Вам лікування, слід виконати цю рекомендацію. Трапляється, що ми воліємо медикаментам гомеопатичні засоби, які далеко не завжди виявляються ефективними і приносять результат, який ми очікуємо.
Тому якщо лікар вже виписав Вам рецепт, не можна відмовлятися від лікування і займатися самолікуванням, вибираючи альтернативні медичні препарати і гомеопатичні засоби.
25-02-2019, 00:30
0
1 573