Еспрессо, американо, латте, капучино, флет-вайт – на кожному кроці нам пропонують безліч різновидів кавових напоїв. Але тільки у 7-ми відсотків українців кофеїн виводиться з організму швидко.
Тож чим же корисна кава, а чим вона шкодить? І скільки чашок в день цього напою можна випити?
Вперше в Києві кава з'явилася в кінці XVII століття, і зараз більшість українців починають свій день саме з цього напою. Кава бадьорить і захищає від депресії, але пити її потрібно в міру, щоб не нашкодити організму.
Кава протипоказана людям з гіпертонією та підвищеним серцебиттям. Як ускладнення він може викликати інсульт і навіть інфаркт. Але, незважаючи на це, кава має і багато корисних властивостей: тонізує, стимулює розумову діяльність і дарує енергію. Саме кава запобігає хворобам печінки і закрепам.
Генетики говорять: одна чашка кави в день буде корисною для всіх. А ось чи можна випити більше – залежить від декількох факторів, таких як стать, гормональний фон, вагітність і прийом лікарських препаратів. Тому відповідь на це питання може дати генетичний тест. Він визначає, наскільки швидко у людини виводиться кофеїн з організму і чи не виникає залежність.
Фахівці радять пити міцну робусту вранці. А ось арабіка підійде і ввечері, адже в ній менше кофеїну. Вживати її слід після їди, кажуть лікарі. А тим, кому кава протипоказана, пропонують пити декафенато – каву без кофеїну.
Джерело: Сегодня
24-02-2019, 00:40
0
2 221