Медичні фахівці розповіли про те, як впливає кохання на організм та здоров'я людини.
Виявляється, кохання не завжди є виключно світлим почуттям, воно може і нашкодити, пише MedikForum, передає УНІАН.
Психіатри порівнюють кохання із психозом. У людини, яка закохана, відключається критичне, раціональне мислення, і вона здатна здійснювати вчинки, які в підсумку можуть шкодити їй самій.
Це відбувається у зв'язку зі змінами гормонального фону в організмі людини. У період кохання у наднирниках інтенсивно виробляється нейромедіатор дофамін, відомий також як гормон щастя.
У книзі "Хімія кохання" під авторством двох вчених, Ларрі Янга і Браяна Александера, стверджується, що саме дофамін впливає на критичне мислення людей, роблячи їх фактично дурнішими. Також цей гормон погіршує роботу префронтальної кори головного мозку, що послаблює контроль над сексуальними бажаннями. Тому маніпулювати закоханою людиною дуже легко.
Крім того, сильне кохання може впливати на здоров'я людини так само, як стрес, і завдавати певної шкоди.
"Відбувається посилення роботи нирок, підвищення чутливості сечового міхура, посилюється тяга до сечовипускання. Іноді це позначається на роботі товстого кишечника, трапляється діарея", - повідомили фахівці.
Також кохання здатне нашкодити фізіологічно і серцю. Наприклад, воно підвищує ризики виникнення ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram