В Україні досі користуються популярністю препарати від грипу, які можуть спровокувати навіть появу онкологічних захворювань.
Йдеться про ліки-стимулятори штучного вироблення інтерферону, повідомив в блозі глава правління Союзу споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення Владислава Онищенка, опублікованому на сайті OBOZREVATEL.
За його словами, практика застосування подібних ліків була широко розповсюджена в СРСР. Інтерферони — це група білків, які беруть участь в імунному захисті організму, і які виділяються клітинами (без будь-яких ліків) у відповідь на потрапляння в організм вірусу. Серед відомих препаратів, які позиціонуються, як імуномодулятори та потужні індуктори інтерферону з противірусною дією значаться арбідол ("Арбідол", "Імустат"), тилорон ("Аміксин", "Лавомакс"), "Амізон", "Амізон Макс", інозинпаранобекс ("Гропринозин", "Ізопринозин", "Неовір"), "Кагоцел" та інші.
Однак всі ці ліки, попередив Онищенко, крім вироблення інтерферонів провокують і гіпореактивність імунної системи, що не вказується в жодній інструкції.
"Це побічні, небезпечні для здоров'я порушення в структурі та функції імунної системи, які можуть призвести до зниження резистентності організму до інфекції, підвищення ризику онкологічних захворювань, розвитку аутоімунної патології", — підкреслив експерт.
Він пояснив, що гіпореактивність — це такий стан імунної системи, коли вона не реагує або майже не реагує на потрапляння в нього антигенів (в тому числі й вірусу).
Головними небезпеками цього явища є таке:- загроза збою роботи імунітету, особливо дитячого;
- індуктори інтерферонів можуть стимулювати не тільки інтерфероногенез, а й те, що не потрібно стимулювати в організмі людини;
- неспецифічні імуностимулюючі засоби можуть простимулювати клітини, які повинні бути в сплячому стані — це може сприяти розвитку раку;
- при інфекційних захворюваннях імуномодулятори можуть привести до хронізації інфекційних процесів, особливо у дітей;
- індуктори інтерферону мають імунотоксичну дію.Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
13-02-2019, 02:00
0
10 037