У наші дні, в епоху нетерплячості і прагнення отримувати результат тут і зараз, ми все частіше і частіше вибираємо в житті більше простий і легкий шлях. Шлях, що диктується нам страхом.
Але щоб здійснити свої мрії і стати щасливою людиною, потрібно долати всі фобії. Про те, які ж страхи заважають нам жити, пише сайт Goalcast.
Ми боїмося невідомого
Багато людей намагаються домогтися внутрішнього спокою, хапаючись руками і ногами за ілюзію повного контролю над своїм життям. І певною мірою їм це може навіть вдаватися – коли ви живете в одному і тому ж місті все своє життя, десять років поспіль працюєте на одній і тій же посаді в одному і тому ж офісі, і одружитеся (або виходьте заміж) за людину, по якому сохли ще в школі, ви напевне мінімізуєте вплив невизначеності на ваше життя (але не виправили її повністю).
Так як же нам впоратися з нашим страхом невідомого?
Для цього ми повинні перестати закриватися і огороджуватися від світу. Потрібно почати діяти і вірити в себе. Задайте собі одне просте запитання: "Якщо я спробую це зробити, і у мене нічого не вийде, ніж мені це загрожує в найгіршому випадку?". А потім, зрозумівши, що навіть найгірший результат насправді не так вже й страшно, зробіть те, чого ви раніше так боялися.
Ми боїмося самотності
У сучасній культурі, наскрізь просоченої перфекціонізмом, конформізмом, і разом з тим переповненій людьми з повною відсутністю манер і поваги до чужої думки, легко перетворитися в мовчазного відлюдника, закрившись у затишному ідеологічному бункері разом з небагатьма однодумцями. Або ж, боячись сказати оточуючим слово поперек, будете підлаштовуватися під них замість того, щоб бути собою і спробувати підкорити дикі землі невпевненості і критики. Але справжня приналежність народжується не в переговорах з іншими людьми і спільній діяльності з ними – для неї потрібні автентичність і цілісність особистості, над якими потрібно працювати кожен день. Це особисте прагнення, яке кожен з нас повинен пронести в своєму серці до кінця наших днів.
Ми боїмося помилок
Однією з основних причин найчастіше змушують нас залишатися в глибині нашої зони комфорту, не вилазячи за її межі навіть на міліметр, і відмовитися від прагнення до своєї мрії – це наш страх перед помилками. Коли у нас є щось, що дуже нам дорого, ми боїмося втратити це через якийсь помилки. Але задайте собі питання: "Чи не краще потерпіти невдачу, прагнучи до того, що вам дійсно до душі, ніж досягти успіху в тій області, яка насправді вам не так вже й подобається?".