Центральна виборча комісія відмовила народному депутату Надії Савченко та екс-народному депутату від Партії регіонів Володимиру Олійнику в реєстрації кандидатами на пост президента на чергових виборах 31 березня.
Відповідні рішення ухвалено на другому засіданні ЦВК у четвер.
Як зазначив член ЦВК Андрій Євстігнєєв, партія "Громадсько-політична платформа Надії Савченко", яка висунула народного депутата Надію Савченко в президенти, не надала комісії документ про внесення грошової застави.
Крім того, за його словами, були й деякі інші порушення в оформленні документів Савченко.
У цьому зв'язку, ЦВК відмовила Савченко в реєстрації кандидатом на пост глави держави на чергових виборах 31 березня.
Також ЦВК відмовила в реєстрації кандидатом у президенти колишньому народному депутату від Партії регіонів, самовисуванцю Володимиру Олійнику.
Під час розгляду цього питання член Центрвиборчкому Олег Діденко пояснив, що документи Олійника до комісії було подано його представником за дорученням, тоді як законодавство вимагає від самовисуванців особистої подачі документів.
Крім того, він зауважив, що застава внесена не Олійником, а групою осіб, що суперечить вимогам закону.
Діденко додав, що у передвиборчій програмі Олійника містяться положення, які суперечать Конституції і законам України.
Як приклад, Діденко зачитав окремі висловлювання: "Не буду сам та буду закликати інших не визнавати вибори та їх результати, якщо у виборчому процесі не будуть брати участь громадяни України, які проживають в ЛНР і ДНР, тимчасово проживають або працюють в Російській Федерації".
До того ж член ЦВК розповів, що не вдалося встановити факт проживання Олійника протягом останніх 10 років на території України, та поінформував, що сам Олійник додав до своїх документів копію посвідчення біженця в РФ.
У підсумку Центрвиборчком відмовив Олійнику в реєстрації кандидатом на пост глави держави на виборах 31 березня та ухвалив рішення передати до Нацполіції документи, подані представником Олійника в ЦВК.
ЦВК також відмовила ще двом особам у реєстрації кандидатами у президенти у зв'язку з невідповідністю поданих ними документів вимогам чинного законодавства.
Таким чином, станом на 18-ту годину 7 лютого ЦВК зареєструвала 42 кандидатів на пост глави держави на виборах 31 березня, а 47 особам відмовила в реєстрації.
Нагадаємо, 22 березня 2018 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко.
Савченко інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами й вибуховими речовинами.
7-02-2019, 19:40
0
1 029