Діалог з собою допомагає людині швидше вибрати з групи предметів той, який вона шукає. Учасники дослідження, що вголос промовляли назву предмета, який вони шукають, в рази краще справлялися із завданням, ніж ті, хто шукав мовчки.
Автори журналу The Quarterly Journal of Experimental Psychology зробили такий висновок, пише molbuk.ua.
Дослідники говорять, що розмова з собою допомагає мозку краще обробляти візуальну інформацію. Візьміть, наприклад, професійних гравців в шахи. Їм потрібно запам'ятовувати позиції фігур на шаховій дошці, планувати стратегію гри на кілька ходів вперед і передбачати ходи опонента. Їм доводиться працювати з дуже великим обсягом візуальної інформації. Розмова з собою допомагає їм успішно згадати важливі деталі потрібної інформації.
Результати іншого дослідження говорять про наступне: ігнорування потреби в розмові з собою негативно позначається на здатності виконувати декілька завдань одночасно. Цей важливий навик в сучасних реаліях. Розмова з собою допоможе вам чітко визначити, що і коли зробити, щоб ви все встигли вчасно, передає видання Power of Positivity.
Розмова з собою допомагає краще впоратися з емоціямиРозмовляти з собою корисно ще й тому, що це допомагає краще управляти емоціями. Щось пішло не так, як ви планували? Розмова з собою допоможе вам адекватно поглянути на те, що сталося і знайти можливі варіанти дій замість того, щоб панікувати. Ви можете сказати собі: "Припустимо, що щось пішло не так. Але це не кінець світу. Я спробую зробити інакше".
Як навчитися правильно розмовляти з собоюСтавте собі питання. Запитуйте себе про речі, пов'язані з тим, чим ви займаєтеся в даний момент. Це може бути питання на кшталт: "Чи зможу я успішно виконати це завдання?" Відповідайте собі на поставлені питання. Наприклад, скажіть собі: "Звичайно ж, у мене все вийде". Ви розмовляєте з собою в позитивному ключі. Ви налаштовуєте себе на майбутній успіх. Ваша впевненість в собі "заразна".
Давайте собі інструкції. Говоріть собі про те, що вам потрібно зробити на першому, другому, третьому етапах вашої роботи.
Підбадьорюйте себе. Під час виконання будь-якої роботи скажіть собі: "Так, у мене все виходить" або "Це просто чудово. Я знав, що у мене все вийде".
Женіть геть негативні думки. Ви ловите себе на негативі на кшталт: "Я ніколи не зможу все це зробити так, як потрібно". Переконайте себе припинити думати про подібне. Так ви позбавитеся від негативу перш, ніж він зіпсує вам настрій.
Говоріть з собою в більш позитивному ключі. Замість того, щоб переконувати себе в тому, що ви обов'язково все зіпсуєте (так ви заздалегідь програмуєте себе на можливі помилки), скажіть: "У мене все вийде". Використовуйте позитив в спілкуванні з собою.
Прощайте себе. Всі люди роблять помилки. Прощайте себе. Скажіть собі: "Нічого. Я зробив це не навмисне і обов'язково все виправлю".
4-02-2019, 00:40
0
1 367