Дієтолог Світлана Фус розповіла про небезпеку "голодної" дієти, коли люди все одно набирають вагу.
На своїй сторінці в Instagram вона пояснила, що організм при такому харчуванні не може нормально функціонувати і "запасається" жиром, передає УНІАН.
"Дуже часто я чую від своїх пацієнтів скарги: "Чому так? Я майже нічого не їм або їм зовсім мало, а вага не падає і навіть зростає!?" Тут головна причина в зміні метаболізму при обмеженому харчуванні", – пише вона.
Дієтолог наголосила: щоб підтримувати обмін речовин, необхідно надходження білків, жирів і вуглеводів з їжею в організм.
"Коли людина сидить на "голодній дієті, то калорійність спожитої нею їжі низька, кількість енергії знижена (через нестачу їжі). Організм не може повноцінно функціонувати, дефіцит речовин сприймається як стрес. Під час стресу в корі надниркових залоз виробляється гормон кортизол, який викликає, по-перше, розпад м'язової тканини, а по-друге, затримку води в організмі", – розповіла Фус.
"Сповільнюється метаболізм, організм запасає енергію у вигляді жиру. І що в результаті? М'язової тканини (метаболічна тканина) стає менше, а вода і жир, навпаки, затримуються. Тобто змінюється склад вашого тіла (м'язи/жир). Це означає, що привести себе у форму буде складніше. Щоб не порушувати і не сповільнювати метаболізм, більш корисно і ефективно правильно харчуватися і підтримувати м'язи в тонусі. Ось чому нормалізація щоденного харчування – перше, з чого починається шлях до стрункого тіла", – додала вона.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
2-02-2019, 01:45
0
2 236