Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела, близькі до ПВК “Вагнер”.
“Члени приватних військових компаній, які виконують таємні місії за завданням Росії, прилетіли до Венесуели протягом останніх днів для посилення особистої охорони президента Ніколаса Мадуро”, - йдеться у публікації з посиланням на два джерела, близькі до ПВК “Вагнер”.
Третє джерело, йдеться у статті, підтвердило присутність найманців у Венесуелі, але не уточнило, коли вони прибули і з якою саме метою. Видання нагадує, що Росія впродовж довгого часу підтримувала соціалістичний уряд Мадуро, у тому числі наданням мільярдів доларів фінансової підтримки.
“Євгеній Шабаєв, лідер місцевого осередку парамілітарної групи “казаків” зі зв’язками із російською армією, сказав, що, за його інформацією, кількість російських найманців у Венесуелі сягає близько 400”, - повідомляє Reuters.
Автори публікації, щоправда, уточнюють, що інші два джерела повідомляють про значно меншу кількість. Також зазначається, що ані Міністерство оборони РФ, ані Міністерство інформації Венесуели не відповіли на запити. Лише речник Кремля Дмитро Пєсков сказав, що “ми не маємо такої інформації”.
“Найманці пов’язані з так званою “Групою Вагнера”, яка складається в основному з ветеранів збройних сил, які таємно воювали на стороні російських сил у Сирії та Україні, що підтверджується десятками інтерв’ю Reuters із самими найманцями, їхніми друзями та родичами”, - наголошують автори статті.
Видання повідомляє, що згаданий вище Шабаєв розповів, що група прибула до Венесуели минулого тижня, за день чи два до початку протестів опозиції. При цьому він посилається на “зв’язки у спецслужбах Росії”. За його словами, група була доставлена до Венесуели пасажирськими літаками з Куби, яка теж є союзницею уряду Мадуро, а їхнім завданням є “не допустити спроб прихильників опозиції чи секретних служб Венесуели затримати Мадуро”.
За інформацією іншого джерела видання, частина найманців прибула ще перед виборами у травні 2018 року, а частина - нещодавно. Воно теж підтвердило, що метою операції є особистий захист Мадуро.
Видання наголошує, що аналіз відкритих джерел свідчить про приземлення протягом останніх тижнів цілої низки російських літаків, серед яких військові ІЛ-96 у середу цього тижня та АН-124 “Руслан” та ІЛ-76 з 10-го по 14-те грудня минулого року.
Як повідомлялося, 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, оскільки раніше парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
Після заяви Гуайдо на акції протесту проти Мадуро вийшли жителі інших міст Венесуели. Під час протестів між мітингувальниками та силовиками сталися сутички.
За останньою інформацією, щонайменше 26 протестувальників загинули. США, Британія та ще більше десяти інших країн Заходу заявили, що не визнають Мадуро президентом і підтримують Хуана Гуайдо як тимчасового главу держави до перевиборів у країні.