Міністерством освіти затверджені умови прийому до вищих навчальних закладів. Норми документа є обов’язковими для закладів вищої освіти незалежно від форм власності, окрім військових вишів та їх навчальних підрозділів.
Міністерство освіти надало роз'яснення щодо основних положень Умов прийому та новацій, які чекають на вступників у цьому році.
Зміни переліку конкурсних предметів за окремими спеціальностями. Це, зокрема, "Середня освіта (фізика)", "Професійна освіта (Охорона праці)", "Аудіовізуальне мистецтво та виробництво", "Дизайн", "Менеджмент соціокультурної діяльності", "Психологія", "Хімія", "Фізика та астрономія", "Прикладна фізика та наноматеріали", "Географія", "Технології легкої промисловості", "Агроінженерія", "Цивільна безпека" та всі спеціальності галузі знань "Охорона здоров’я". У більшості випадків посилено роль знань з математики та фізики в оцінюванні знань вступників.
Жодних змін немає у кількості заяв, які можна подати для вступу на бакалавра. На бюджет це максимум 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт кількість заяв не обмежується.
Першочергове зарахування вступників. У медичні та педагогічні виші у 2019 році запрацює механізм першочергового зарахування тих вступників у медичні та педагогічні виші, що готові після закінчення навчання працювати в сільській місцевості. Йдеться про вступників на спеціальності галузей знань 01 "Освіта/Педагогіка" і 22 "Охорона здоров’я", які укладуть угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу.
На наступний рік розширено практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності. Йдеться про спеціальності "Право", "Публічне управління та адміністрування", "Міжнародні відносини", "Міжнародні економічні відносини", "Міжнародне право", "Фармація, промислова фармація". Щоб подати на них заяву, вступник повинен мати конкурсний бал не менше 130.
Розширення пільг для учасників бойових дій. Пільги будуть поширені на всіх вступників цієї категорії, а не лише на учасників бойових дій АТО/ООС, як було раніше.
Основна вступна кампанія буде проведена в компактніші строки, а можливість створення електронних кабінетів буде відкрита до кінця літа, щоб їх могли використовувати вступники на заочну форму.
Так, реєстрація електронних кабінетів та завантаження до них документів починається 1 липня, а прийом заяв та документів – 10 липня. Закінчується подання заяв о 18-й год. 22 липня – для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО, 18-й год. 16 липня – для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів.
Розширення переліку спеціальностей вступу в магістратуру, на які треба складати єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови за технологією ЗНО. Зокрема, додадуться спеціальності "Музеєзнавство, пам'яткознавство", "Менеджмент соціокультурної діяльності", "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа", усі спеціальності галузей знань "Богослов’я", "Соціальні та поведінкові науки", "Управління та адміністрування", "Інформаційні технології, "Публічне управління та адміністрування".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-01-2019, 14:45
0
1 014