Найефективнішим способом зберегти щось у пам'яті визнано малюнок, який людина можете зробити, навіть якщо зовсім не вмієте малювати.
Канадські вчені з Університету Ватерлоо показали, що навіть найбільш примітивні схеми і ескізи зберігають в пам'яті людей, особливо літніх, куди більше інформації, ніж текст, передає Бі-бі-сі, пише УНІАН.
Особливо корисна ця порада тим, хто страждає від старечої деменції, коли у літніх людей починає відмовляти короткострокова пам'ять.
"Ми виявили, що малюнки допомагають літнім людям запам'ятовувати краще, ніж будь-які інші прийоми і методи", - каже учасниця проекту Меліса Мід.
В експерименті взяли участь 48 осіб: половина з них у віці близько 20 років, друга половина - у віці близько 80-ти. Їм зачитували список предметів, які вони могли записати або намалювати. Через деякий час їх просили пригадати якомога більше слів зі списку. І виявилося, що в обох групах люди краще пам'ятали слова, які були представлені у вигляді малюнків.
"Наприклад, намальований список покупок при поході в магазин чи схема приготування страви запам'ятовуються значно краще, ніж аналогічний текст", - говорить Мелісса Мід.
Нейрофізіологи, що брали участь в дослідженні, пояснюють, що при малюванні активізуються різні ділянки мозку, відповідальні за візуальні, вербальні, просторові і семантичні процеси, а також моторна пам'ять - а значить, і запам'ятовування відбувається краще.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram