В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун спростувала міф про те, що аби вберегтися від похмілля і швидкого сп'яніння, потрібно з'їсти жменю активованого вугілля.
Про це вона написала у Фейсбуці.
"Активоване вугілля може зв'язуватися з токсичними речовинами, але не всіма. Його часто застосовують при отруєнні. Вугілля працює як своєрідна губка - швидко вбирає і зв'язує речовини, наприклад, ліки або токсини. Через це токсичні речовини не встигають всмоктатися в шлунково-кишковий тракт, а потім виводяться з організму природним шляхом", - пояснила Супрун.
Однак вона уточнила, що ідея про те, що вугілля може перешкодити потраплянню алкоголю в кров, науково не доведена.
"Є невелике клінічне дослідження, яке, навпаки, вказує на відсутність будь-якого ефекту. Учасники дослідження двічі приймали однакову дозу етанолу. Перед другим разом вони прийняли активоване вугілля. Цікаво, що після вживання активованого вугілля концентрація алкоголю в крові залишилася така сама, як і без нього. Тобто, по суті, вживання вугілля нічого не змінює. Це відбувається тому, що алкоголь дуже швидко всмоктується в шлунку і взагалі вугілля його адсорбує. Тому заїдати алкоголь купою активованого вугілля неефективно", - зазначила Супрун.
За її словами, є дієвіші способи, як можна зменшити шкоду від вживання алкоголю: пити більше води, не вживати алкоголь на голодний шлунок і не змішувати його з газованими напоями.
"Пийте воду. Алкоголь має сечогінний ефект, тому поповнювати водний баланс необхідно. Пиття води допоможе уникнути дегідратації і потенційно зменшить кількість випитого алкоголю. Не пийте алкоголь на голодний шлунок. До речі, вуглеводна їжа може допомогти зменшити інтоксикацію організму. Намагайтеся не змішувати алкоголь з газованими напоями. Алкоголь у поєднанні з ними швидше всотується в кров, тому можна і швидше сп'яніти, краще поєднайте алкоголь із фруктовими соками або з водою. Пам'ятайте, що жодна таблетка не позбавить вас наслідків надмірного вживання алкоголю. Перевірений спосіб, щоб уникнути похмілля - їсти збалансовану їжу і не надуживати", - додала Супрун.
Нагадаємо, раніше в.о. міністра охорони здоров'я спростувала міф про те, що алкогольні напої мають лікувальні властивості. Раніше в Міністерстві охорони здоров'я заявили, що безпечної дози алкоголю не існує.
28-12-2018, 14:15
0
1 778