Щоб їжа засвоїлася і переварилася, травній системі доводиться виконувати складні процеси.
Дуже часто за своїм незнанням люди порушують їх і провокують розвиток негативних наслідків, пише ukrhealth.net.
Якщо ви звикли чистити зуби відразу після прийому їжі, то краще відмовитися цієї дії. В цей час видаляється частина емалі, і зуби стають вразливими для кислот і цукру. Почекайте півгодини – цього буде достатньо для того, щоб слина нейтралізувала кислоти.
Багато людей після смачного обіду або вечері люблять трохи полежати. Але лікарі і дієтологи переконані в тому, що горизонтальне положення після їжі не варто приймати протягом двох годин. При положенні "лежачи", шлункові соки потрапляють в стравохід, а це стає причиною печії і дискомфорту в животі. І до речі, для тих, хто хоче схуднути – це теж не найкраща звичка.
Водні процедури після прийому їжі теж небажані: коли ми миємося, температура збільшується. Підвищується кровотік на поверхні тіла, а всередині, в районі шлунку, він стає меншим. Це загрожує болями в шлунку і появою важкості.
Якщо лежати після їжі шкідливо, то прогулятися, напевно, добре? Ні. Це в корені неправильне рішення. Неспішна прогулянка на свіжому повітрі може обернутися нетравленням і кислотним рефлюксом. Пройтися можна через годину після їжі.
А ось викурена сигарета після їжі заважає засвоєнню корисних речовин. Нікотин шкодить м’язам кишечника і заважає протіканню травних процесів.
27-12-2018, 01:30
0
2 456