RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Як виховати собаку слухняним: п'ять золотих правил

Як виховати собаку слухняним: п'ять золотих правил


Виховання – важливий процес, який стосується не тільки людей, а й домашніх тварин. Якщо у вас є бажання завести собаку або ви вже щасливий володар чотирилапого друга, тоді важливо знати, що з твариною необхідно багато займатися, щоб вона була слухняною.

Вашій увазі п'ять золотих правил, як виховати собаку слухняним.



1. Визначення особливостей породи
Для початку, звичайно, потрібно як слід розібратися в породі свого вихованця, вивчити особливості, щоб зуміти знайти правильний до нього підхід. Не затягуйте з віком, адже можна починати навчати цуценя вже з двомісячного віку. Але початкові, як, в принципі, і наступні дії робіть з оглядкою на породу собаки, свої відчуття і реакцію тварини.

2. Навчання домінуванню
Відома теорія про те, що собаки сприймають своїх господарів і інших членів сім'ї як зграю. Отже, варто спробувати створити таку обстановку, щоб вихованець вважав вас "ватажком" і одночасно відчував повагу з вашого боку.

Потрібно вміти розуміти мову тіла собаки і її реакції, демонструвати впевненість і авторитет. Особливо в головних речах: годування, вхід або вихід з кімнати, прогулянка на повідку. Наприклад, якщо собака хоче вийти, вона повинна сісти, перш ніж ви відчините двері. Поки ви готуєте їжу, собака повинна вміти спокійно чекати.

Дресирувати собаку – це не означає вчити його виключно командам. Це ще і всілякі заборони і обмеження. Не можна дозволяти вихованцеві лізти на диван, ліжко, бути на одному з ним рівні. У спілкуванні з собакою вам потрібно проявляти домінування, дивитися на неї "зверху". Цей спосіб навчання став відомий завдяки Цезарю Міллану.

Сучасні дресирувальники вважають техніку застарілою. Тому що багато досліджень показали, що собаки не орієнтуються на зграю і її закони. Так що такий спосіб можна застосовувати для дуже неслухняних собак і в поєднанні з іншими техніками.

3. Заохочення гарної поведінки
Кожен правильний вчинок або реакцію потрібно обдаровувати. І не вичікувати для цього певного моменту, а заохочувати пса відразу: протягом декількох секунд після похвальної поведінки. Якщо собака зробила проступок і виконала невірну команду, не потрібно карати вихованця або застосовувати фізичну силу. Буде досить того, що ви не піднесете тварині ласощі, іграшку або іншу нагороду.

Ваші команди, за виконання яких собака може отримати винагороду, повинні бути простими і чіткими. Наприклад, "сидіти", "лежати", "фу" і т.д. Щоб тварина розуміла, за що саме її хвалять. А також, якщо дресирувати собаку будуть кілька членів сім'ї, система заохочення повинна бути ідентичною і послідовною.

За виконання одних і тих же команд потрібно однаково нагороджувати вашого друга. Якщо подарунок полягає в якихось ласощах або солодощах, головне – не перегодувати. Дотримуйтесь мінімальних обсягів пригощання.

4. Клікер
Цей спосіб дресирування схожий з попереднім, але має свої особливості. Для виховання собак клікером для початку його потрібно придбати. Клікер – це таке пристосування з кнопкою, при натисканні на яку видається завжди однаковий звук – різкий шум або свист. І, коли собака виконує ту чи іншу команду, на знак схвалення відразу ж натискайте на кнопку. Звук клікера для тварини буде сигналом, що все зроблено правильно.

Але, щоб ваш вихованець розумів, що значить цей звук, і асоціював свою поведінку з появою свисту, потрібно використовувати клікер спільно з винагородою. Коли собака освоїться, заохочення можна прибирати.

Дресирувати собаку за допомогою клікера ефективно в плані вивчення нових трюків. А також у плані стримування небажаної поведінки і виконання складніших завдань.

5. Спостереження і повторення
Хто близько знайомий з собаками, знає, що вони дуже люблять повторювати поведінку своїх господарів. Собаки – чуйні та уважні тварини. Так ось, якщо ви хочете навчити свого пса чогось хорошого, покажіть потрібний приклад. Наприклад, можете по команді долати якусь перешкоду або ловити кинутий вам предмет. Або виступати в якості суперника тварини, конкурувати, щоб правильно виконати завдання і отримати нагороду. Собака швидко зрозуміє, в чому справа, і навчиться імітувати бажану поведінку.

Було виявлено, що цей спосіб дресирування працює так само успішно, як і заохочення позитивної поведінки. Якщо у вас з собакою сильний зв'язок і вона рада проводити багато часу, спостерігаючи і слідуючи за вами, ця техніка може виявитися найефективнішою в дресируванню вашого пса.

Це, звичайно, не всі способи навчання собаки, які можна застосовувати на практиці. Однак порадимо головне – любите свого собаку щиро і безоплатно. Тоді він без сумнівів виконає будь-які ваші прохання і буде відданий навіки.
27-12-2018, 00:30
Коментарів 0 Переглядів 1 793


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.