За даними Міністерства житлово-комунального господарства , найвищий рівень тарифів на послуги ЖКГ – у Луцьку, Ужгороді, Херсоні та Луганську, а найнижчі тарифи – у Києві, Черкасах, Харкові та Чернівцях. Про це повідомляє прес-центр міської ради.
Станом на 1 липня у цьому році тарифи для населення на послуги водопостачання та водовідведення були підвищені у 17 містах, теплопостачання - 10 містах, з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - 13 містах.
Найвищі тарифи для населення серед обласних центрів у І півріччі 2008 року були встановлені на послуги: водопостачання і водовідведення - у Луцьку та Ужгороді; теплопостачання - Ужгороді та Херсоні; з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - Тернополі та Луганську.
Найнижчі тарифи для населення серед обласних центрів у І півріччі було встановлено на послуги: водопостачання - у Києві та Черкасах; водовідведення - Харкові та Києві; теплопостачання - Севастополі та Києві; з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - Сімферополі та Чернівцях.
Станом на 1 липня 2008 року з 27 регіонів України повне (100%) відшкодування населенням вартості послуг досягнуто: на послуги водопостачання - у 5 регіонах (м. Луцьк, Донецьк, Ужгород, Запоріжжя, Тернопіль); водовідведення - у 9 регіонах (м. Сімферополь, Луцьк, Донецьк, Ужгород, Івано-Франківськ, Тернопіль, Запоріжжя, Біла Церква, Черкаси); теплопостачання - у 8 регіонах (м. Дніпропетровськ, Ужгород, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Рівне, Харків, Херсон, Чернівці); з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - у 6 регіонах (м. Дніпропетровськ, Миколаїв, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон).
Найнижчі рівні відшкодування населенням вартості послуг: водопостачання у Миколаєві (56,7%); водовідведення - у Харкові (42,6%); теплопостачання - у Києві та Севастополі (23,8% та 31,9 % відповідно); з утримання житла (середньозважений тариф) - у Києві та Сімферополі (43,2% та 49,3% відповідно).
Сучасний стан централізованих систем водопостачання та водовідведення України характеризується як кризовий. Знос основних фондів у підгалузі сягає 62,2%. У 260 населених пунктах питна вода подається споживачам з відхиленнями за окремими показниками від вимог чинного стандарту. Найбільш напружений стан з якістю питної води зберігається в населених пунктах Донецької, Запорізької, Луганської, Одеської, Херсонської областей. Енергетична складова у собівартості питної води та очищених стічних вод в середньому по Україні сягає 50%. Через застаріле обладнання, роботу насосних станцій в неоптимальному режимі та втрати питної води під час її транспортування та розподілу непродуктивні витрати електроенергії в середньому по країні становлять понад 25%.
3-09-2008, 18:22
0
5 711