За гучними новорічно-різдвяними застіллями часто наступають тяжкі ранки. Погане самопочуття і головний біль – це основна прикмета похмілля. Чи рятує від нього розсіл і скільки треба пити, щоб не почувати себе погано?
Щоб після застілля не боліла голова, потрібноподбати про це заздалегідь, радить лікар-нарколог Юрій Пакін.
Також він наголосив не забувати про аперитив.
"Якщо за півгодини-годину до свята прийняти легку дозу алкогольного напою, то ферменти, які починають руйнувати алкоголь, активізуються і почнуть виводити спирт з організму. Такий прийом допомагає легше увійти в стан застілля і зменшити ризик ранкового похмілля", – розповів Юрій Пакін.
Якщо вранці знемагаєте від похмілля, допоможе народний засіб – розсіл з-під огірків або квашеної капусти.
"Він містить багато речовин, які необхідні для того, щоб виводити з організму продукти розпаду алкоголю", – підкреслює лікар.
Крім цього, розсіл відновлює втрачені вітаміни і мінерали. Ви також можете прийняти абсорбент, наприклад, активоване вугілля. Він позбавить вас дискомфорту в шлунку. Хорошим сорбентом є холодець. Проте – краще просто не переборщити, кажуть лікарі.
"Норма споживання алкоголю, якщо так можна висловитися, не більше ста грамів міцного спиртного – горілки або коньяку", – нагадує дієтолог Сергій Антонюк.
Особливо небезпечно, – додає фахівець з харчування, – велика кількість спиртного в поєднанні з жирними стравами. Тому що це чималий удар по печінці.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-12-2018, 00:10
0
2 342