8 побічних ефектів від лимонів і лимонного соку

новини / Новини світу
44 470
0
8 побічних ефектів від лимонів і лимонного соку


Лимонний сік широко застосовується в оздоровчих цілях. Серед інших фруктів лимон займає перше місце за вмістом такого корисного для здоров’я людини мікроелемента, як вітамін С. Він відмінно справляється зі зниженим імунітетом, допомагає відновити захисні сили організму, вбиває патогенну мікрофлору, а вода з лимоном вранці є прекрасним методом детоксикації.

Але навіть при вживанні цього чудо-фрукту потрібно пам’ятати головне правило – знати міру! Інакше, є ризик на власному досвіді дізнатися про таку несприятливу властивість лимонного соку, як шкода вітаміну С.



Наводимо 8 побічних ефектів від лимону.

1. Лимонний сік і шкода вітаміну С для зубної емалі
Насправді, лимон згубний для зубної емалі. Це можна відчути, просто пожувавши часточку лимона. Неприємне відчуття кислоти на зубах говорить про те, що зубна емаль реагує на аскорбінову і цитринову кислоту. Вона фактично руйнує її. Для того, щоб захистити зуби від негативного впливу лимонного соку, краще пити через трубочку.

Згідно з науковими даними, показник рівня pH зубної емалі дорівнює 5,5, тому продукти з високим рівнем кислотності руйнують зуби. Якщо рівень pH певної речовини нижче 4, то воно здатне викликати ерозію зубної емалі і навіть фізично знищити її. Цитринова кислота, яблучна (в яблуках і грушах) і винна кислота (в тамариндах) є беззаперечними ворогами зубної емалі завдяки низькому рівню pH. До слова, лимонний сік має рівень pH одно 2.

У своїй книзі "Фрукти теплих країн" відомий експерт Джулія Мортон робить шокуюче припущення про те, що лимони і лимонний сік при тривалому вживанні можуть повністю зруйнувати не тільки емаль, але і сам зуб. Звучить неправдоподібно, але таке припущення не безпідставне. Дослідження показують, що лимонний сік в найбільшій мірі володіє ерозійними властивостями в порівнянні з іншими фруктовими соками.

Крім того, не слід забувати, що лимон – це фрукт, і як і інші фрукти, багаті цукрами, сприяють створенню сприятливого середовища для розмноження бактерій у ротовій порожнині.

2. Лимон як алерген
В даному випадку шкода вітаміну С полягає в його властивості провокувати алергічні висипання. Дуже часто маленькі виразки в роті є реакцією на продукти, що містять кислоти, в тому числі і аскорбінову кислоту, або вітамін С. Лимони і лимонний сік займають перше місце серед алергенів подібного роду.

Тому людям, що страждають алергією, слід уникати кислих фруктів, а лимонний сік взагалі забороняється вживати в чистому вигляді. Його краще розводити достатньою кількістю води, або замінити на такий популярний напій, як вода з лимоном. Лимонна вода є прекрасним засобом для підтримки здоров’я і абсолютно безпечним варіантом для хворих на алергію.

3. Лимонний сік і вода з лимоном при печії і виразці
Виявляється, лимон і лимонний сік можуть викликати побічні ефекти, навіть якщо вживати ці продукти разом із їжею, а не в спеціальних медичних цілях. Йдеться про печію, коли кислота подразнює слизову оболонку шлунка і стравоходу. Такий небажаний ефект можливий при тривалому вживанні продукту-подразника в надмірних кількостях.

Вітамін С, що міститься в лимонному соку, активізує вироблення шлункового ферменту пепсину, що відповідає за розщеплення білка, що викликає викид шлункового соку в стравохід. Шлункова кислота дратує тканини стравоходу, і іноді навіть в горлі відчувається неприємне печіння. Це явище називається печією.

Не можна з упевненістю стверджувати, що причиною печії є вітамін С. Але тим, хто страждає захворюваннями травної системи, в особливості, шлунково-стравохідним рефлюксом або печією, слід з обережністю вживати лимони і не захоплюватися ними. Людям, що страждають виразкою, краще взагалі відмовитися від кислих продуктів, так як їх вживання уповільнює процес лікування.

Виходом з цієї ситуації знову може стати вода з лимоном. Рекомендується також додавати в склянку води з лимоном чайну ложку меду. Тоді позитивний ефект буде ще більшим. Вода з лимоном не дратує стінки шлунка і не викликає такі побічні ефекти, як лимонний сік.

Таким чином, не обов’язково виключати з свого раціону кислі лимони і позбавляти себе можливості отримувати вітамін С з продуктів. Хоча шкода вітаміну С для шлунка вельми сумнівний, але уникнути несприятливих наслідків після вживання лимонного соку, може допомогти вода з лимоном.

4. Шкода вітаміну С і вода з лимоном при порушеннях травлення
Головним мікроелементом лимонного соку є вітамін С. Він міститься в лимонах у величезних кількостях. І хоча вітамін С важливий для підтримки здоров’я, його надлишок ставить під загрозу здоров’я людини. Шкода вітаміну С може проявлятися нудотою, блювотою, порушеннями травлення, які можуть спостерігатися після вживання лимонного соку. Такі симптоми свідчать про те, що організм перенасичений в надлишку вітаміном С, і більше не в змозі засвоювати його.

Раніше згадувалося, що передозування лимонним соком – явище вкрай рідкісне, але в силу індивідуальних особливостей організму в кожної людини свій поріг чутливості до тих чи інших продуктів. Тим більше, передозування вітаміном З досить імовірна, якщо крім лимонів ви споживаєте вітамін С з інших джерел, наприклад, медичних препаратів.

Надмірне вживання вітаміну С може спровокувати перенасичення організму аскорбіновою кислотою, і дасть відчути на собі всю шкоду вітаміну С. Для того, щоб звільнитися від надлишку мікроелемента, організм починає активно виводити його разом з рідинами. Тому проблеми з шлунково-кишковим трактом після прийому лимонного соку – це сигнал до того, щоб переглянути свою дієту і, можливо, на час виключити з неї лимони і лимонний сік.

Відмінним варіантом в цьому випадку стане вода з лимоном. Такий напій найбільш кращий для людей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

5. Лимонний сік викликає зневоднення
Шкода вітаміну С може проявлятися і зневодненням організму. Лимонний сік є сечогінним. Саме вітамін С наділяє його таким ефектом. В цілому, це позитивне властивість лимонного соку, яке благотворно впливає на хворих з підвищеним кров’яним тиском і страждають захворюваннями сечостатевої системи.

Важливо дотримуватися питного режиму, і не зловживати продуктами, які містять вітамін С в значних кількостях. Однак, розведений у воді лимонний сік може замінити такий простий напій, як вода з лимоном. Фактично, це звичайна вода з декількома дольками лимона в ній. Це відмінний варіант для тих, кого лякають негативні впливи цитринової кислоти і шкоду вітаміну С.

6. Лимони підвищують рівень заліза в крові
З обережністю слід вживати фрукти, що містять вітамін С, і тим, хто страждає таким рідкісним генетичним захворюванням, як гемохроматоз. Даний стан характеризується тим, що організм накопичує надмірну кількість заліза. Це може завдати непоправної шкоди здоров’ю, оскільки надлишок заліза запускає руйнують процеси в тканинах і органах. Шкода вітаміну С в даному випадку проявляється в здатності мікроелемента підвищувати рівень заліза в крові.

Дослідження вчених з Університету Вірджинії показали, що вживаючи вітамін С разом з іншими продуктами, підвищити рівень заліза до критичного показника неможливо. Тому якщо у вас немає проблем з рівнем заліза в крові, то лимонний сік є безпечним. В іншому випадку, вживайте воду з лимоном.

7. Шкода вітаміну С при мігрені
Яким би корисним і безпечним для організму не здавався лимонний сік, людям, що страждають мігренню, краще обмежитися половиною склянки розведеного у воді лимонного соку. Науково доведено, що лимони та інші цитрусові провокують напади мігрені. Це пов’язують з наявністю в них тираміну, специфічного білкового елемента. Не обов’язково при цьому зовсім відмовлятися від лимонів.

Вітамін С є необхідним мікроелементом здоров’я, але краще не перевищувати рекомендовані дози. А ще краще, знову згадати про таке диво-напій, як вода з лимоном, і обов’язково включити його в свій щоденний раціон. Це корисне джерело вітаміну С і прекрасний засіб для боротьби з хворобами.

8. Лимони і сонячний опік
Відомо, що лимони мають відбілюючий ефект. Саме тому часто застосовуються як натуральний косметичний засіб. Лимонний сік здатний ефективно відбілювати шкіру, в тому числі прибирати загар. Але він не захищає від впливу сонячних променів. І якщо у вас дуже світла шкіра, то нанесення лимонного соку перед виходом на сонце збільшує шанси не тільки засмагнути, але і отримати сонячний опік. Використовуючи лимонний сік в косметичних цілях, обов’язково змивайте його перед виходом на вулицю.

Особливо обережними з використанням лимонного соку безпосередньо на шкіру повинні бути люди, які страждають фитофотодерматитом (хвороба Лайма, або маргаритний фотодерматит). У них дуже чутлива шкіра, і є небезпека отримання сонячного опіку вже через дві-три хвилини перебування на сонці, внаслідок чого на шкірі з’являються темні плями і навіть пухирі. Такі симптоми вимагають негайної медичної допомоги.

Ефекту швидкої засмаги лимони зобов’язані органічним речовинам фуранокумаринам, що містяться в них, які під впливом прямих сонячних променів активізуються і сприяють потемнінню шкіри. Слід зауважити, що лимонний сік не рекомендується наносити на суху шкіру. Він ще більше підсушує її.

Лимонний сік в помірних дозах є прекрасним засобом для підтримки здоров’я і очищення організму. Лимон – це воістину унікальний фрукт, який містить у величезних кількостях необхідний організму вітамін С. Не нехтуйте ним і обов’язково включайте в свій раціон. Користь для здоров’я принесе навіть вода з лимоном вранці. Цей чудовий напій зарядить бадьорістю і енергією на цілий день. А якщо ви віддаєте перевагу соку, то дотримуйтесь міри, і тоді шкода вітаміну С вам не загрожує.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

23:59
Трамп не вважає участь Зеленського в переговорах про мир «дуже важливою»
23:40
У Чернівецькій громаді планують закрити Коровійське сміттєзвалище
23:20
Кому зі знаків зодіаку пощастить вихідними, 22-23 лютого
23:00
У центрі Чернівців облаштують ще дві платні парковки
22:40
Магнітні бурі: прогноз на ці вихідні, 22–23 лютого
22:23
У якій країні ЄС можна оперативно отримати громадянство
22:00
У Чернівцях відремонтують ще один міжбудинковий проїзд
21:38
Гороскоп на 22 лютого для всіх знаків зодіаку
21:20
Медик розповів, що спричиняє 80% випадків інсульту
20:58
Найпопулярніші паролі, які можна зламати за секунди: перевірте, чи є ваш у списку
20:37
Поліцейські попереджають про шахрайство: буковинці втрачають тисячі гривень
20:18
Активізуються інформаційні диверсії: СБУ зробило важливе попередження
19:59
У Чернівцях померла відома рестораторка
19:41
Вдарив відром в обличчя: у Чернівцях побилися водійка та працівник мийки
19:20
Від музичного вечора до вистав для дітей: куди піти на вихідних у Чернівцях - дайджест
19:00
Модернізація пункту пропуску «Порубне»: на якій стадії роботи
18:40
На Буковині податківці створили Консультаційний центр: допомагають розібратися із заблокованими податковими накладними
18:19
У перинатальному центрі Чернівців жінка народила трійню
18:18
Чи дійсно якість телевізорів Xiaomi відповідає їх ціні?*
реклама
17:58
Не "батон" і не "суп": як правильно називати популярні страви українською
17:41
Освіта, промисловість: де в Україні найбільше бракує працівників
17:19
Росіяни продовжують тиснути під Покровськом: Генштаб розповів про ситуацію на фронті
16:59
Чернівецька ОВА рекомендує закладам освіти піти на карантин на 10 днів
16:45
Вчені розповіли, як худнути без дієт: потрібно дотримуватися п’яти правил
16:36
На Буковині попрощалися із захисником Дмитром Олійником
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм