На сон людини впливають не лише якісь події, які відбуваються впродовж дня, але і загальний спосіб життя.
Як повідомляє terrawoman.ua, для того, щоб засинати швидко і спокійно, можна спробувати змінити деякі звички.
1. Підтримувати "сонний" настрій в спальній кімнаті. Для цього не слід робити в спальні повсякденні справи. Так само треба щотижня міняти постільну білизну, збивати подушки, почастіше провітрювати кімнату. І бажано позбавитися від предметів, які заважають спокійному відходу до сну.
2. Перенести вечерю на більше ранній час. Травний процес краще протікає, коли тіло знаходиться в русі. Із-за пізньої вечері робота шлунку переноситься на якийсь час, коли організм приготувався відпочити, у результаті або буде неспокійний сон, або заснути буде проблематично.
3. Також не варто займатися фізичними тренуваннями за 3-4 години перед сном: вони примушують організм активно працювати в той час, коли йому треба відпочивати. Для того, щоб організму вистачило часу "попрацювати", краще перенести тренування на уранішній або денний час - і ефективність вправ буде вища, і сон міцніший.
4. З тієї ж причини не варто вживати кави або енергетики за 6-8 годин до сну. Вони не лише впливають на збудливість, але і на гормональний баланс, тому для того, щоб активність збудливих речовин була понижена, останній прийом кофеїну має бути після обіду.
5. Щоб вночі був міцний сон, краще не дрімати впродовж дня. Якщо все ж сильна втома не дозволяє працювати далі, допускається подрімати не більше 20 хвилин, інакше організм налаштується на сон, подальша діяльність буде ускладнена. Таким чином внутрішній годинник організму буде збитий, і скоріш всього вночі сон не прийде.
6. Для того, щоб надалі було легше заснути без яких-небудь зусиль, слід привчити свій організм лягати і прокидатися приблизно в один і той же час. Звичайно, з напруженим графіком роботи це спочатку буде складно зробити, проте в майбутньому систематизація сну дозволить дуже швидко засинати.
7. Якщо ваша друга половинка допізна дивиться телевізор у спальні, або хропе, і через це неможливо заснути, можна обговорити ці моменти, і знайти рішення. Наприклад, лягати спати в різний час, дивитися телевізор в іншій кімнаті і т. д.
8. Якщо ж проблеми зі сном так і не проходять, має сенс сходити до лікаря-терапевта. Можливо, це можуть бути проблеми не так психоемоційного стану, а фізичні захворювання.
У будь-якому разі, якщо здоровий сон порушений, а безсоння все частіше не дає спокійно заснути, необхідно спробувати знайти причину і усунути її.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
4-12-2018, 00:10
0
1 553