Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці на Facebook розповіла про основні правила вживання в їжу сала, яке "в Україні або люблять, або ненавидять, але мало хто байдужий до нього".
Сало – це суміш жирів. У ньому містяться насичені жири, а також моно - і поліненасичені жирні кислоти. У салі міститься дуже багато некорисних насичених жирів, у 100 грамах – 40 грамів, тобто подвійна норма для організму. Крім того, в 100 грамах сала міститься близько 900 калорій, тобто, майже половина денної норми для людини, яка помірно рухається.
"Тобто, багато сала їсти не варто. Але трошки – кілька шматочків – можна і корисно", - написала Супрун. За її словами, сало містить більше жирів з ненасиченими жирними кислотами, а такі жири добре впливають на стан судин.
Крім того, сало містить незамінні омега-3 поліненасичені жирні кислоти, необхідні для утворення оболонок навколо нейронів і протидії запальним процесам. В раціоні людей, які рідко споживають жирну рибу і авокадо, таких жирних кислот не вистачає. У салі міститься холін, який відіграє важливу роль в обміні жирів, вітаміни D і E.
Незважаючи на те, що багато людей бояться холестерину, в салі його не так багато. У 100 грамах сала міститься тільки 95 мг - третина денної норми для людей, у яких немає атеросклерозу або інших хронічних хвороб судин. Або половина від норми для людей з хворим серцем або судинами.
Для того, щоб сало принесло найбільшу користь для здоров'я, Супрун рекомендує слідувати декільком правилам. Не варто вживати сало у великих кількостях, а якщо раптом з'їли багато сала, то в цей день не варто їсти масло, тваринні жири, м'ясо і солодощі. Крім того, сало краще поєднувати з крохмалистими продуктами – картоплею, кукурудзяною кашею, хлібом і гострими компонентами – червоним перцем і гірчицею. "Жири, які є в салі, допомагають краще засвоюватися червоним і оранжевим пігментам - каротиноїдам. Тому якщо їсте сало, то доповніть його морквою, помідорами чи борщем", - додала вона.
28-11-2018, 15:00
0
1 411