Американські вчені стверджують, що відхилення від норми оптимального сну збільшує ризик виникнення захворювань і призводить до передчасної смерті.
Вважається, що оптимальна тривалість сну людини вісім годин. Однак дослідники Центру порушень сну при Массачусетському університеті в ході 34 експериментів, в яких взяли участь понад 2 млн осіб, встановили, що восьмигодинний сон може нашкодити здоров'ю.
"Залежність між тривалістю сну і тривалістю життя можна зобразити у вигляді букви U. Найнижча смертність спостерігається в нижній частині дуги U, і ця точка відповідає семи годинам щоденного сну", - йдеться в результатах дослідження.
Як тільки людина починає відхилятися від ідеалу як у бік більшої тривалості сну, так і в бік недосипання, ризик ранньої смерті починає зростати. "При цьому ризик у любителів поспати зростає швидше, ніж у тих, хто спить менше норми", - відзначають автори дослідження.
Водночас інші фахівці уточнюють, що, оскільки абсолютно точно виміряти тривалість сну досить складно, то нормою можна вважати інтервал від шести до восьми годин.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
28-11-2018, 01:15
0
2 016