Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що жоден з українських моряків, затриманих російськими прикордонниками в Керченській протоці 25 листопада, не перебуває у місцях позбавлення волі.
"Ніхто із затриманих українців не знаходиться зараз в СІЗО або інших місцях позбавлення волі", - заявила вона в коментарі Громадському.
Крім того, російський омбудсмен спростувала інформацію про те, що постраждалих під час зіткнення в Керченській протоці моряків мають намір перевести з Керчі в Москву.
"Це не відповідає дійсності. Вони знаходяться в першій керченській лікарні, це троє осіб, їм надається медична допомога, і їхньому життю, зі слів лікарів, нічого не загрожує", - цитує її заяву ТАСС.
Раніше повідомлялося, що у зв'язку з похолоданням українських моряків можуть розмістити в казармах, розміщених на причалі берегової охорони ФСБ РФ. У РФ підтверджують затримання 24 українських військовослужбовців. Їм інкримінують "порушення держкордону".
Нагадаємо, що вранці 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їхнього переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. В результаті тарана прикордонного корабля РФ було пошкоджено буксир ВМС України.
У Федеральній службі безпеки РФ звинуватили українську сторону в "небезпечних маневрах" під час заходу в "закриту акваторію територіального моря РФ".
Міністерство закордонних справ України заявило, що дії російських прикордонників в Чорному і Азовському морях "перейшли межу і стали вже агресивними".
Після інциденту російська влада в односторонньому порядку закрила Керченську протоку для проходу цивільних суден.
Українські кораблі були обстріляні і захоплені російським спецназом, включаючи 23 українських військових моряків - членів екіпажів, пізніше їх доставили до окупованої Керчі. В результаті зіткнення з прикордонними силами ФСБ РФ в Керченській протоці поранення отримали шестеро українських моряків.
Через дії РФ в Україні провели екстрене засідання РНБО. 26 листопада президент Петро Порошенко підписав указ, який вводить в дію рішення РНБО про введення воєнного стану в Україні до 14:00 25 січня 2019 року.
Дії Росії засудили багато іноземних дипломатів і країни Заходу, включаючи МЗС Латвії, Литви, Естонії, Польщі, службу зовнішніх зв'язків ЄС, НАТО і т.д.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram