Загинуло понад три мільйони українців: факти про Голодомор в Україні

новини / Новини України
1 856
0
Загинуло понад три мільйони українців: факти про Голодомор в Україні


В Україні відзначають 85-ті роковини Голодоморів в Україні. 

Для України це страшна традегія. У 1932-1933 роках від голодомору померло, за уточненими даними, від 3 до 3,5 мільйона людей. Кількість жертв у всьому Союзі оцінюють до семи мільйонів.

Голодомор був штучним

Голодомор в Україні був штучним, що продукти в людей відбирали силою. І тривало це жахіття – 17 місяців… За цей час загинуло близько 4 млн чоловік (за деякими оцінками 12 млн).
У мирні 1932-33 роки українців загинуло більше, ніж у Другій світовій війні (близько 5 мільйонів цивільного населення).

Географія голоду

У 1932-33 роках масовий голод був також на Поволжі і Кубані (де жило багато етнічних українців), у Білорусі, на Південному Уралі, в Західному Сибіру і Казахстані.
Найбільше українців загинули у сучасних Харківській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Дніпропетровській, Житомирській, Вінницькій, Чернігівській, Одеській областях та в Молдові, яка тоді була складом УРСР.

Натуральні штрафи

У селян, які не вкладалися в плани хлібозаготівель і боргували державі зерно, конфісковували будь-яке інше продовольство. Воно не зараховувалося як сплата боргу і було лише каральним заходом. Політика натуральних штрафів мала змусити селян здати державі начебто приховане від неї зерно, якого насправді не було.
Спочатку каральним органам дозволяли відбирати лише м'ясо, сало і картоплю, однак згодом вони взялися і за інші продукти тривалого зберігання.

Загинуло понад три мільйони українців: факти про Голодомор в Україні


"Закон про п’ять колосків"

7 серпня 1932 року з’явилася постанова ВЦВК і РНК СРСР "Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперативів та про зміцнення суспільної (соціалістичної) власності", відома під назвою "Закон про п’ять колосків". Розкрадання майна колгоспів каралося розстрілом, за "пом’якшуючих обставин" — позбавленням волі на строк не менше 10 років. "Законом про п’ять колосків" фактично людям було заборонено володіння їжею. За перший рік дії нового закону за ним засудили 150 000 осіб.

Обгороджували і відбирали

Організатори та виконавці масового вбивства голодом у 1932-1933 роках відбирали у селян урожай і худобу, без яких люди не могли вижити. Дійшло навіть до того, що селянам забороняли покидати місце проживання. Всі дороги до міст були перекриті.  Воєнізовані формування оточували населені пункти, затримували або розстрілювали всіх, хто намагався врятуватися від голодної смерті.

Були випадки канібалізму

Голод змусив українських селян вживати м’ясо здохлих тварин. Люди ловили котів та собак, ловили журавлів, лелек, чапель. 
Люди їли "хліб", "оладки" і "кашу", зроблені з кропиви та іншого бур’яну. Видобували з-під снігу жолуді, з яких пекли замінник хліба, іноді додаючи трохи висівок чи картопляних лушпайок.
Відомі факти, коли голодні люди, доведені до відчаю, божеволіли й вдавались до канібалізму.

Визнали геноцидом

Факт політично організованого Голодомору в Україні визнаний в більш ніж ста державах світу. У 1988 році Конгрес США офіційно визнав Голодомор 1932-33 рр. актом геноциду проти українського народу.
Верховна Рада України лише 28 листопада 2006 р.  визнала Голодомор 1932-33 рр. актом геноциду проти українського народу, свідомо організованим сталінським режимом.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують