Чому дієти небезпечні для психічного здоров'я: відповідь фахівця з харчування

новини / Здоров'я
1 125
0
Чому дієти небезпечні для психічного здоров'я: відповідь фахівця з харчування


Якщо після дієти у вас виникають питання, типу: "Чому щоразу замість задоволення від втрачених кілограмів, я отримую ще більше загострене почуття страху знову поправитися?" або "Чому щоразу все складніше умовити себе на цю душевну муку, якою б бажаною не здавалася низька вага?", значить причиною проблем з харчуванням є ваш дієтичний менталітет, пише Womo.ua.

Як виправити ситуацію на психологічному рівні, щоб відчувати себе добре, розповідає психолог-нутриціолог Юлія Копиткова.

Після 16-ти років вивчення теми харчування для мене немає більш очевидного факту – дієти не тільки не працюють, вони крадуть радість з нашого життя, створюють відчуття постійного контролю, поєднаного з постійною тривогою, і ведуть до розчарування собою. Все це не про якість життя! І, звичайно, не про любов і повагу до себе. Давайте розберемося в тому, чому ж дієти не працюють і чим вони небезпечні для психіки.

По пунктах
1. Дієти руйнують стосунки з собою, підривають довіру до свого вибору і мінімізують повагу до власного тіла, виснажуючи його фізичні і психологічні ресурси.

2. Створюють ілюзію контролю над харчуванням, а значить, і над вашим життям, тим самим даючи вам помилкове переконання "Я класна, тільки якщо худа! Я класна, тільки якщо живу за режимом! Я класна, якщо передбачувана і завжди зосереджена на правильній їжі!" і т.д. Це помилково. Насправді ж, дієтичне мислення приносить тривогу і хронічний неусвідомлений стрес.

3. Дієти роблять людей асоціальними, створюючи напруження в стосунках: сімейні вечері стають стресом, зустрічі з друзями – рідкісними, спілкування з колегами – натягнутим.

4. Крадуть час, який ви могли б витратити на хобі, гарне проведення часу, творчість. Все це витісняється постійними думками про те, де купити знежирений сир, стиглий авокадо або житні хлібці до сніданку.

5. Знижують віру в себе, вбиваючи спонтанність вибору, легкість в спілкуванні, безтурботність і гнучкість мислення.

6. Провокують чорно-біле мислення (поділ продуктів на "хороші" і "погані"), а також – на постійний аналіз продуктів і страв, акцентування уваги лише на їжі, а не, припустимо, на успіхи в кар'єрі або успіхи дитини в навчанні і т.д.

7. Дієти знижують метаболізм.

Шляхи звільнення від дієтичного мислення
Таким чином психологічна напруга, яку ми відчуваємо заганяючи себе в строгі рамки режиму, і дієтичне мислення навіть не можна порівняти зі стресами на роботі. Вони набагато гірші! Тому що можуть поступово перерости в хворобу – розлад харчової поведінки. А це вже діагноз, який дуже складно перемогти самостійно, та й не варто. Краще зверніться за допомогою до фахівця, але перш:

1. Визнайте, що у вас є проблема обмежувального мислення.

2. Сформуйте чітке бажання позбутися від деструктивного мислення.

3. Працюйте самостійно над підвищенням рівня усвідомленості.

4. Знайдіть фахівця – психолога з розладів харчової поведінки, інакше ви ризикуєте роками ходити по колу "дієта-переїдання-дієта".

Як вибудовувати особисті кордони: порада гештальт-терапевта
"Тут мені хотілося б детальніше зупинитися на четвертому пункті і розповісти, в чому саме полягає допомога експерта. Отже, психолог, що спеціалізується на розладах харчової поведінки, зможе визначити індивідуальні причини проблем з прийомом їжі і виявити психологічний фундамент проблеми. Він допоможе вам усвідомити "дитяче коріння" харчової залежності, навчитися відчувати різницю між природним голодом і апетитом (психологічною тягою до їжі), скласти структурований список ваших улюблених базових продуктів, який приведе до здорової ваги без обмежень і дієт. Також він навчить розпізнавати ваш тілесний і психологічний опір можливих змін і ставитися до них з повагою, але твердо відстоювати свою, усвідомлену по-новому, лінію поведінки. І головне – вивчити своє ставлення до тіла і виробити звичку поважати його потреби", – підсумувала Юлія Копиткова.

Тим часом психолог пояснив, як справлятися з панічними атаками. За словами Михайла Лабковського, важливо пам'ятати, що навіть від найсильнішої панічної атаки ще ніхто не помер.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

13:40
Ліміт на карткові перекази до 150 тисяч: чи скасує НБУ обмеження 31 березня
13:20
Майже 6,50 гривень за кіловат: хто платитиме за світло більше вже з 1 квітня 
13:06
Ґвалтував дочку: на Буковині засудили педофіла
13:00
Від початку року на Буковині у пожежах загинуло 11 людей
12:50
Мінітрактор чи мототрактор: що вибрати для вашого господарства?*
реклама
12:40
Смертельна ДТП на Буковині, у якій загинув пішохід: судитимуть водія авто
12:20
Курс валют у Чернівцях 31 березня
11:59
Коли до України прийде справжня весна: синоптикиня назвала дати

Колонка

Читають Коментують
У Чернівцях під час ремонтних робіт у кав’ярні виявили автентичний фасад
18 644
Дощі, прохолода і навіть сніг: погода на Буковині наступного тижня
8 594
Депутатка Чернівців заявила, що хтось дав вказівку на знищення Калинівського ринку
5 657
30 березня: церковне свято сьогодні, особливі прикмети дня і чого не можна робити
4 328
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
3 860
У Чернівцях відбувся всеукраїнський освітянський форум
3 736
Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
3 731
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
3 378
Мешканка містечка біля Буковини напала на жінку за зауваження щодо російської музики
3 257
У Чернівцях завтра перекриють завантажену вулицю: будуть обрізати дерева
2 313

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм