Часто, здебільшого молоді люди вирішують переїхати в іншу країну та спробувати щось нове. Тож як міграція впливає за психічне здоров'я?
Про це пише психолог та психотерапевт Сергій Кистенів в Instagram, передає 24 анал.
Усю міграцію можна поділити на три етапи.
1. Перший етап міграції – попередня міграція або преміграціяПсихолог зазначає фактори, що впливають на психічний стан:
• Вік (чим молодша людина, тим легше адаптуватися);
• Фінансове становище і соціально-економічний статус (тимчасове погіршення рівня життя);
• Близькість культури країни еміграції;
• Знання мови;
• Мотивація на переїзд (втеча від батьків, зміна культурного фону, проблеми в житті, пошук кращого місця проживання, робоча еміграція, тощо).
2. Другий етап – міграціяНа цьому етапі більшість біженців піддаються значному ризику розвитку психічних розладів у порівнянні з корінним населенням. У них підвищується ризик розвитку депресії, виникають соматичні скарги і у 10 разів збільшується показники посттравматичного стресового розладу.
Додаткові фактори ризику – культурний шок і культурна втрата, оскільки люди відчувають втрату мови соціальних структур і підтримки.
3. Третій етап – асиміляціяЗміна культур може спричинити проблеми в асиміляції або акультурації зі збереженням культурної самобутності
Асиміляція визначається як "процес, за допомогою якого культурні відмінності зникають, оскільки громади іммігрантів пристосовуються до системи культури і цінностей іншої країни".
На цьому етапі повинні враховувати ризики для психічного здоров’я всі три етапи.
При наявності психічних розкладів необхідно звернутися до місцевих лікарів, а от психотерапію потрібно проводити рідною мовою.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-11-2018, 00:45
0
2 035