Російська Федерація відмовилася від позачергового скликання Тристоронньої контактної групи у зв'язку з так званими виборами на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
Про це віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко написала на своїй сторінці у Facebook.
"Росія, попри готовність представників ОБСЄ негайно скликати позачергове засідання ТКГ у зв‘язку з фейковими виборами на Донбасі, категорично відмовилася від цієї ініціативи України, заявивши, що "не бачить у ній потреби". ОБСЄ отримало від російських представників відповідного листа", - написала Геращенко.
Народний депутат зауважила, що таким чином Росія взяла на себе повну відповідальність за псевдовибори на Донбасі і їх руйнівні наслідки.
"Росія робить ставку на зрив мирних переговорів і нахабно демонструє, що до президентських виборів в Україні, на яких вона прагне побачити іншого, ніж Порошенко, переможця, ніяких просувань в мирних переговорах не буде. Росія прагне дестабілізації на фронті і в цілому в Україні. Росія дає зрозуміти, що ніякого прогресу у звільненні заручників і політв'язнів не буде. Росія бачить долю окупованого Донбасу як сіру зону, йде на заморожений конфлікт і створює там друге Придністров'я. Ось чим обернулися для жителів Донбасу крики "Путін, прийди!" , - написала Геращенко.
За її словами, зараз влада країни, дипломати повинні мобілізувати всі зусилля і вимагати від європейських і американських партнерів посилення санкцій проти РФ.
"І, ключове, ми не повинні дати Кремлю шансу втручатися в українські президентські і парламентські вибори і на криках певної частини населення "той, хто знизить тарифи, прийди", завести лояльного Кремлю кандидата, який (яка) тихенько здасть Крим і Донбас", - наголосила нардеп.
Нагадаємо, 11 листопада Росія організувала та провела на підконтрольних їй територіях Донецької й Луганської областей України псевдовибори до місцевих органів окупаційної влади.
США, ЄС та інші країни світу засудили проведення цих "виборів" відразу після їх завершення і назвали їх нелегітимними.
13-11-2018, 22:20
0
1 574