Дієтологи наголошують: щоб залишатися здоровим, важливо стежити не тільки за якістю, але і за кількістю вживаної їжі. На жаль, багато хто не знає міри, тому регулярно переїдає. Сем Алтієрі, персональний тренер і фахівець з харчування, розповіла, як позбутися шкідливої звички.
"Спочатку позбутися переїдання може бути нелегко. Найімовірніше, ця шкідлива звичка не зникне відразу. Але якщо ви зосередитеся на тому, щоб краще зрозуміти своє тіло, то зможете швидко домогтися прогресу", – говорить Сем Алтієрі.
Сядьте за стіл
Перетворіть процес прийняття їжі на ритуал. Для цього припиніть їсти на ходу, на дивані і за ноутбуком. Визначте для себе час, коли ви сідатимете за обідній стіл і їстимете здорову їжу.
Відкладіть гаджети
Повністю зосередьтеся на своїй тарілці. Якщо ви дивитиметеся телевізор або серфитимете в інтернеті, то гарантовано пропустите момент насичення.
Відкладайте прилади, поки жуєте
Це допоможе вам їсти повільніше і ретельніше пережовувати їжу. Дієтолог Леслі Ланжевін навіть радить зробити 10-хвилинну перерву, коли ви з'їсте половину порції, щоб оцінити, чи слід продовжувати обідати.
Виділіть на прийом їжі хоча б 20 хвилин
У вас немає завдання з'їсти все за 5 хвилин. Їжте поволі, насолоджуючись смаком кожного шматочка. Так ви отримаєте не тільки емоційне задоволення, але і не пропустите момент, коли ваш живіт вже повний.
Включіть до раціону продукти, багаті на клітковину
Продукти, які містять багато клітковини (овочі, фрукти, зернові, боби, насіння), дарують тривале почуття ситості.
Їжте, поки не відчуєте себе на 80% ситим
Пам'ятайте про дві речі. Перша: довго жуйте свою їжу, приблизно 25-30 разів на шматочок. І друге – це найголовніше – їжте доти, поки ви не насититеся на 80%, а не з надлишком і дискомфортом в шлунку.
"Почуття насичення приходить тільки через 15-20 хвилин після прийому їжі, тому постарайтеся не наїдатися досхочу", – радить Сем.
11-11-2018, 23:04
0
1 121