Мільярдер і засновник Microsoft Corp. Білл Гейтс на виставці в Китаї представив високотехнологічний туалет, який працює без води і не вимагає підключення до каналізації.
Фонд Білла і Мелінди Гейтс витратив $200 млн за останні сім років на дослідження в галузі санітарії, що дозволило створити близько 20 концептів нових туалетів. Згідно з прогнозами, цей проект може врятувати 500 000 життів і заощадити більш ніж $200 млрд, пише Bloomberg.
"Технології, які ви тут бачите, є найбільш значними досягненнями в галузі санітарії майже за 200 років", - сказав Гейтс на відкритті Reinvented Toilet Expo в Пекіні.
Він продемонстрував присутнім баночку людських екскрементів і пояснив, що така стандартна кількість фекалій містить 200 трлн ротавірусів, 20 млрд бактерій шигели і 100 000 яєць паразитичних черв'яків. За словами Гейтса, нові підходи до стерилізації людських відходів можуть допомогти запобігти майже 500 000 дитячих смертей і заощадити майже $233 млрд на рік, що виділяються на боротьбу з діареєю, холерою та іншими захворюваннями, які викликаються забрудненою водою, антисанітарією і проблемами з особистою гігієною.
Найбільш цікавим Гейтс назвав проект Каліфорнійського технологічного інституту, який розробив систему, здатну робити з людських відходів добрива і водень, який може бути використаний для отримання енергії.
"Я ніколи не думав, що буду так багато знати про лайно", - пожартував мільярдер.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), 2,3 мільярда людей у всьому світі як і раніше не мають доступу до основних засобів санітарії. Це може призвести до захворювань, таких як холера, діарея та дизентерія, які щорічно вбивають сотні тисяч людей.
Водночас кожен долар, інвестований в санітарію, приносить $5,50. За словами Гейтса, до 2030 року обсяг ринку нових туалетів може сягнути $6 млрд на рік.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.