RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » 10 шкідливих звичок, які негативно вплинуть на здоров'я нирок

10 шкідливих звичок, які негативно вплинуть на здоров'я нирок

Нирки — один з найважливіших органів у вашому організмі, які виконують набагато відповідальнішу роботу, ніж думає більшість людей.

Цей парний орган фільтрує кров, виробляє гормони, виводить токсини, поглинає мінерали, виробляє сечу, нейтралізує кислоти та багато іншого. Нирки відіграють важливу роль у кількох основних функціях вашого тіла, і, якщо вони не працюють належним чином, то можуть розвинутися певні серйозні проблеми зі здоров'ям в довгостроковій перспективі, інформує UkrMedia.

Проблеми з нирками можуть залишатися непоміченими протягом декількох років. Нирки здатні працювати лише з 20% їхньої потужності. Однак, як і більшість речей, у них є свої недоліки. Через те, що нирка може довго не сигналізувати про проблеми, захворювання нирок часто називають "тихими захворюваннями". Через цю "тиху" природу люди часто не усвідомлюють про захворювання нирок, поки не стає надто пізно.

Ось чому так важливо піклуватися про здоров’я нирок, щоб не пропустити перші ознаки несправності в їх роботі. Ось 10 найпоширеніших звичок, які можуть призвести до великого навантаження на нирки.

Недостатнє вживання води

Головна функція нирок - фільтрувати кров і виводити токсини та відходи з організму. Якщо ви часто зневоднені і не споживаєте достатньо води, то відходи і токсини можуть почати накопичуватися і завдати шкоди ниркам.

Надлишок солі у раціоні


Сіль є важливим мінералом для вашого здоров'я, але люди, як правило, споживають занадто багато солі кожного дня, що викликає підвищення артеріального тиску і, в кінцевому рахунку, робить великий стрес на нирки. Загальна рекомендація - добова норма солі не повинна перевищувати 5 г на день.

Затримка сечі


Нирки відіграють важливу роль у виробленні сечі та виведенні її з організму. Якщо ви часто ігноруєте бажання піти в туалет, тому що ви занадто зайняті або зайняті іншими речами, то ви створюєте великий тиск на нирки, що може призвести до захворювання нирок, каменів у нирках, ниркової недостатності та нетримання сечі.

Надмірне споживання цукру

Надмірне споживання цукру може впливати на функціональні можливості нирок. Дослідження показали, що у людей, які вживають 2 або більше солодких напої щодня, в кінцевому підсумку виявляють білок у сечі, що є однією з перших ознак того, що ваша нирка не працює належним чином.

Дефіцит вітамінів та мінералів

Добре збалансоване харчування з великою кількістю фруктів і овочів - це не тільки шлях до зниження ваги, а й гарантія забезпечення правильної роботи організму. Дефіцит вітамінів та мінеральних речовин може стати основною причиною ряду проблем зі здоров'ям. Наприклад, якщо мова йде про вашу нирку, дефіцит вітаміну В6 та маг
нію (один з поширених недоліків сучасного харчування) може збільшити ризик утворення каміння у нирках.

Вживання великої кількості тваринного білка

Споживання великої кількості м'яса, особливо червоного м'яса, вводить багато білка у вашу систему, що може збільшити метаболічне навантаження на нирки. Надмірне споживання білка має тенденцію до перенавантаження нирок, і цей постійний стрес може призвести до пошкодження нирок та їх дисфункції. Спробуйте зменшити кількість м'яса в раціоні і одержати частину білка з рослинних джерел.

Недостатній сон

Сон дає тілу шанс на відновлення та зцілення. Хронічна відсутність регулярного сну не дає вашому організму можливості на відновлення, а це ще більшого стресу та потенційних захворювань нирок.

Надлишок кофеїну в раціоні


Точно так само, як сіль, кофеїн також може підвищувати артеріальний тиск і, в кінцевому рахунку, створити сильне навантаження на нирки. Споживання занадто багато кави або інших напоїв з високим вмістом кофеїну з часом негативно впливає на роботу нирок.

Зловживання знеболювальними препаратами

Знеболюючі препарати застосовуються для майже будь-якої хвороби або болю, навіть незначної природи. Хоча вони здаються нешкідливим, частий прийом знеболюючих може мати негативний вплив на нирки і завдати їм шкоди. Є багато натуральних засобів і речей для подолання болю, які можуть допомогти зменшити потребу в знеболюючих засобах.

Споживання алкоголю

Хоча іноді келих вина або іншого спиртного напою не наносить надто багато шкоди нашому тілу, більшість людей не зупиняються після однієї порції. Алкоголь насправді є токсином, і коли ви споживаєте надмірну кількість його або часто вживаєте спиртні напої, це пошкоджує роботу нирок.

Щоб максимально подбати про ваші нирки, контролюйте свій раціон. Найкраща допомога ниркам - якісна, збалансована дієта.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: MariaH
5-11-2018, 01:30
Коментарів 0 Переглядів 3 420


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.