Науковці стверджують, що тривалість життя людей пенсійного віку можна збільшити, якщо їсти більше морепродуктів.
Про це заявили фахівці Університету Тафтса у Бостоні (США), йдеться у прес-релізі на MedcalXpress, передає 24 канал.
З їх слів, морепродукти багаті на омега-3-поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК), які позитивно впливають на тривалість життя літніх людей і запобігають ризику передчасної смерті.
Протягом 1992-2015 років науковці проводили дослідження, у якому взяли участь 2622 осіб з середнім віком у 74 роки. На початку експерименту, через 6 і 13 років у добровольців вимірювали рівень вмісту ПНЖК у крові, включаючи ейкозапентаєнову, докозагексаєнову, докосапентаєнову та альфа-ліноленову кислоти (більшість з цих сполук є морепродуктах, а остання – у горіхах, насінні і зелених овочах).
Залежно від вмісту омега-3-поліненасичених жирних кислот в організмі, добровольці були розділені на п'ять груп. У 89% спостерігалися вікові хронічні захворювання, включаючи фізичні і когнітивні дисфункції.
Високий рівень споживання ейкозапентаєнової кислоти знижував ризик нездорового старіння на 24%, а докосапентаєнової – на 18-21%. У інших сполук ефекту не було виявлено.
Висновок вчених: якщо в старості споживати морепродукти, то це дозволить продовжити життя. Адже омега-3-поліненасичені жирні кислоти, які містяться у рибі та інших дарах моря, допомагають регулювати артеріальний тиск, серцебиття та стримувати запальні процеси в організмі
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-10-2018, 02:15
0
1 153