RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Рак молочної залози - одне з найпоширеніших онкологічних захворювань. Але його можна попередити, якщо вести правильний спосіб життя і не забувати про своєчасну діагностику. Про профілактику захворювання, популярні міфи та багато іншого ми поговорили з доктором медичних наук, завідуючим відділенням пухлин грудних залоз і їх реконструктивної хірургії Смоланка Іваном Івановичем. Він розповів нам...

Про фактори ризику
До них в першу чергу відноситься вік. Як правило, хворіють жінки від 50 років і старше. Ризик підвищується після 40 років, пік захворюваності припадає на 50 років. Але можуть хворіти і зовсім юні дівчата – у нас є пацієнтки, яким 20-30 років. Грає роль генетика: якщо хворіла мама, бабуся, сестра, ризик захворіти збільшується в 3-5 разів. Ще одна причина – дітородна і лактаційна функції: орган повинен працювати, тому жінці необхідно народити і годувати грудьми хоча б 6 місяців. До факторів ризику можна віднести часті аборти, ранній початок місячних і пізній клімакс – надлишок естрогену також викликає рак. У 30% випадків ризик розвитку раку молочної залози підвищує куріння. Також в зоні ризику жінки, яким неправильно лікували мастопатію або фіброзно-кістозну хворобу.

Я зустрічав випадки, коли лікують мастопатію, яка маскується під серйозніше, злоякісне утворення. А на міфи не варто звертати уваги. Наприклад, що білизна чорного кольору, носіння ліфчика на кісточках, фарбування волосся в чорний колір та інше можуть привести до раку. Це все вигадки.

Про профілактику
В першу чергу - це здоровий спосіб життя і правильне, збалансоване харчування. Найголовніше - вчасно народжувати і годувати грудьми. Необхідно вживати вітаміни А, D, Е. Зараз в моді середземноморська дієта, і я всіляко її вітаю. Потрібно міняти і ставлення: жінки звикли регулярно відвідувати гінеколога, а повинні звикнути відвідувати і мамолога. До 40 років необхідно робити УЗД молочних залоз. З 40 до 50 років - раз на три роки робити мамографію, а з 50 років - раз на два роки.

Про вартість
Багато хто боїться вчасно звертатися до лікаря: переживають, що не зможуть "потягнути" його фінансово. Цілком даремно: лікування на ранніх стадіях набагато дешевше, ніж на запущених. Якщо на самому початку хвороби досить виконати хірургічне втручання і провести гормонотерапію, то на пізніх стадіях необхідно комплексне лікування з хірургічним втручанням, хіміотерапією, гормонотерапією, таргетною терапією, а це дуже дорого і складно. Не затягуйте лікування!

Про самоогляд
Крім діагностики, кожен місяць жінка повинна оглядати себе самостійно. Проводити огляд потрібно в один і той же день менструального циклу, найкращий час - на 5-6 день від початку менструації. Спочатку подивіться на себе в дзеркало: повинні насторожити асиметрія, почервоніння, деформація залоз. Потім обмацайте залозу і пахвові западини - якщо є якісь ущільнення, потрібно звертатися до онколога. Виділення із сосків, якщо вони є (часто сліди залишаються на бюстгалтері), теж привід звернутися до лікаря.

Про своєчасність
Наша проблема в тому, що жінки пізно потрапляють до фахівців. Багато хто йде до знахарів, фітотерапевтів, чаклунів, прикладають до грудей глину, капустяні листи. Причому це розумні жінки, з вищою освітою! Деякі бояться втратити молочну залозу. Але якщо звернутися до лікаря на ранній стадії, можна провести операцію, що збереже її. Навіть велику пухлину можна зменшити, використовуючи передопераційну хіміотерапію, гормонотерапію, променеву терапію, а потім виконати операцію, зберігши орган. Чим раніше жінка звернеться, тим краще ефект від лікування. І потім: навіть при повному видаленні молочної залози можна її реабілітувати за допомогою реконструктивно-відновлювальних операцій (використовуючи власні тканини і імпланти).
Редактор: diana_vataman
20-10-2018, 23:01
Коментарів 0 Переглядів 2 023

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.