Верховна Рада провалила голосування за притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула.
Як повідомляє Українська правда, за відповідне рішення проголосували 137 депутатів.
Крім фракції Опоблоку проти зняття недоторканності проголосували Олександр Дроздик від Народного фронту, Андрій Шипко від Відродження та Ігор Молоток від Волі народу.
Таким чином, парламент не підтримав подання генпрокурора Юрія Луценка.
18 вересня, Генеральна прокурора повторно внесла подання на трьох народних депутатів - Олександра Вілкула, Дмитра Колесникова і Сергія Дунаєва (всі з Опозиційного блоку).
За словами генпрокурора Луценка, виходячи з матеріалів слідства, в 2011 році Вілкул, обіймаючи посаду голови Дніпропетровської облдержадміністрації, передав в оренду ПрАТ Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат земельні ділянки, право на розпорядження якими не входило в компетенцію ОДА.
Перший епізод незаконної діяльності Вілкула, за словами Луценка, стосується передачі 15 га земель колективної власності, іншим розпорядженням - 1,8 га, ще одним - 1,15 га. Згідно з експертизою, дві третини переданих земель згодом були фактично знищені кар'єрами і не підлягають використанню за своїм сільгосппризначенням. Зазначені дії, за словами генпрокурора, завдали збитків державі на суму 486 тисяч грн.
Другий епізод також стосується земельних ділянок в Дніпропетровській області.
"Реалізуючи злочинний умисел, спрямований на зміну цільового призначення земельних ділянок, які перебували у власності ТОВ Артленд... Вілкул дав усну вказівку голові Дніпропетровської районної держадміністрації Кобилянському... вирішити питання щодо земельних ділянок... без перевірки технічної документації", - сказав генпрокурор.
Луценко повідомив, що згаданий голова Дніпропетровської райдержадміністрації визнав свою провину в злочинній недбалості при підписанні документів і рішенням суду в березні 2018 році справа щодо нього була закрита після закінчення термінів давності.
"Вілкул... видав розпорядження про зміну цільового призначення 26 га і 14 га землі... різниця, яка була недоотримано в порядку компенсації, склала 5 млн 139 млн грн", - заявив Луценко.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-10-2018, 14:59
0
947