Дієта і здорове харчування припускають відмову від багатьох улюблених раніше страв. І відмовлятися від певних продуктів буває важко і болісно. Як кажуть, заборонений плід солодкий, і чим більше ми віддаляємо його від себе, тим більше спокуса піддатися спокусі, взяти зі стелажа пачку чіпсів або цукерок і трохи себе побалувати. Але є один продукт, ігнорування якого особливо важко позначається на настрої - це хліб. Деякі дієтологи рекомендують повністю виключити його з денного раціону - але чи правильно це? Давайте розбиратися, інформує Ukr.Media.
Значення продуктуНавряд чи хто-небудь представляє свій день без хліба. Вранці ми робимо тости, на обід відрізаємо шматочок до тарілки з супом, а ввечері смажимо грінки. Це популярний продукт, який так міцно увійшов у постійний раціон, що складно уявити його відсутність. Часом необхідність з'їсти бодай шматочок зумовлена рефлекторною звичкою, позбутися якої дуже непросто. І чи справді варто позбавляти себе можливості насолоджуватися цим продуктом?
Їмо і не поправляємосьХліб може відмінно вписуватися в здоровий раціон, головне - дотримуватися декількох важливих правил.
Правило "10:1"Коли купуєте виріб, пам'ятайте про те, що на 10 г вуглеводів повинно доводиться не менше 1 г клітковини.
Цільні зернаЗавжди уважно читайте склад продукту. Якщо у верхньому списку переважають кукурудзяний сироп, цукор, фруктоза і пшеничне борошно вищого сорту, такий буханець містить прості вуглеводи, які позначаються на фігурі. Вибирайте буханець, де першим в складі якого йде цільнозернова пшениця.
Хліб власного приготуванняДомашня випічка може бути набагато корисніше покупної. Ви самі вибираєте корисні продукти та добавки, тому зможете тримати все під контролем.
Горіхи і насінняХліб, до складу якого входять горіхи і зерна, більш корисний і поживний. Він добре засвоюється, попереджає коливання цукру в крові і запобігає переїданню.
Додаток іншими продуктамиТандем з іншою їжею часто закінчується кількома зайвими кіло. Але не варто боятися поєднувати хліб з корисними продуктами. Покладіть на шматочок трохи тофу або помідор - це дозволить вгамувати голод без шкоди для фігури.
Багато чи ні: скільки хліба нам потрібно в добуУ день організму потрібно близько 2 000 калорій, які ми отримуємо з різних джерел. Зернова група складає основну частину раціону. Це каші, макарони, вівсянка і хліб. Випічка з високим вмістом швидких вуглеводів може покрити денну норму за один прийом, однак призведе до набору ваги. Щоб цього не сталося, дотримуйтесь правило: не більше 300 г хліба на день. Таким чином вдасться зберегти баланс і не порушити дієту.
Види хлібаБагато видів хліба досить калорійні і негативно впливають на функціонування шлунково-кишкового тракту, особливо дріжджового. Але є вироби, які можна включити в здорове харчування без докорів совісті і з користю для здоров'я.
ЛьнянийЦе відмінна альтернатива звичайному хлібу. Він містить невелику кількість вуглеводів, добре засвоюється, містить Омега-кислоти. Вживання лляної випічки налагоджує роботу шлунково-кишкового тракту, знижує рівень холестерину, також є прекрасним антиоксидантом.
ЖитнійЩоб довести користь цього продукту, шведські вчені провели спеціальне дослідження. Протягом 22 днів вони годували мишей білим і житнім хлібом. Виявилося, що житній добре впливає на зниження маси тіла, так як добре втамовує голод, будучи при цьому низькокалорійним продуктом.
ЦільнозерновийОдин з найпопулярніших видів серед прихильників здорового харчування. Його рекомендують діабетикам і людям, суворо стежать за фігурою. Цільнозерновий хліб допомагає вивести токсини і добре впливає на серцево-судинну систему.
БезглютеновийВипічка з глютеном більш пишна і пориста, але є висококалорійною. У складі безглютенового продукту немає пшениці, ячменю або жита. Натомість використовуються крохмаль, лляне або рисове борошно, тапіока. Лікарі рекомендують включити такий хліб в раціон алергікам і людям з авітамінозом.
Як бачите, дієта - ще не привід відмовлятися від улюбленого продукту.
16-10-2018, 00:45
0
1 948