ЄС наполягає, що законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної" має відповідати міжнародним нормам та зобов’язанням України.
Про це йдеться у офіційній позиції Євросоюзу з цього питання, що була надана у відповідь на запит "Європейської правди".
В Брюсселі зауважили, що спостерігають за процесом і знають про ухвалення Верховною радою закону "Про мови" у першому читанні.
Обов’язковою умовою в ЄС вважають відповідність нового закону конвенціям Ради Європи, учасником яких є українська сторона. "Україна повинна продовжувати виконувати свої міжнародні зобов'язання, в тому числі в рамках Європейської хартії регіональних мов або мов меншин та Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин", - йдеться у коментарі.
У Європейському Союзі наголосили на тому, що під час підготовки пропозицій до другого читання український парламент має провести консультації зі сторонами, на які впливає нове законодавство, включаючи представників національних меншин.
"Рекомендуємо подати законопроект до Венеціанської комісії для висновку (щодо відповідності європейським стандартам)", - зазначається у коментарі ЄС.
4 жовтня Верховна рада у першому читанні схвалила законопроект про державну мову в Україні.
Голова МЗС Угорщини Петер Сійярто різко розкритикував мовний закон, заявивши, що він є частиною частиною антиугорської кампанії в Україні. Сійярто пообіцяв не знімати "блокаду" євроінтеграційних прагнень України.
У МЗС РФ заявили, що новим законом про українську мову Київ продовжує "тотальну українізацію суспільства всупереч правовим нормам" та "обмежує права мільйонів громадян".
Детальніше про законопроект читайте за посиланням: "Рада ухвалила у першому читанні закон про українську мову. Що він передбачає".
12-10-2018, 18:50
0
1 452